Gündem Haberleri

  Berlin'de festival zamanı

  BERLİN (A.A)
  13.02.2011 - 15:04 | Son Güncelleme:

  Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 61. Uluslararası Berlin Film Festivali (Berlinale), yönetmenliğini Joel ve Ethan Coen kardeşlerin yaptığı “True Grit” adlı filmin gösterimiyle başladı.

  BERLİN (A.A)

  BERLINALE'DEN İLK KARELER - Foto Galeri

  Berlinale'nin açılışında yapılan gala öncesinde, aralarında bu yıl Berlinale'nin jüri başkanı olan İsabella Rossellini, Türk kökenli oyuncu Sibel Kekilli, Alman hükümetinin kültürden sorumlu Devlet Bakanı Bernd Neumann, Berlin eyaletinin Başbakanı Klaus Wowereit, Yeşiller Partisi Eş Başkanı Claudia Roth, Almanya'nın eski Dışişleri Bakanı Joschka Fischer ve Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Acet'in de bulunduğu sinema, sanat ve siyaset alanlarında isim yapmış çok sayıda kişi kırmızı halıda yürüdü.

  Galaya “True Grit” filminin yönetmenleri Coen kardeşler ile filmin oyuncuları Jeff Bridges, Josh Brolin ve Haile Steinfeld de katıldı. Festivalde “Altın Ayı” için yarışacak 16 Film arasında, yönetmenliğini Seyfi Teoman'ın “Bu bizim Çaresizliğimiz” adlı filmi de yer alıyor. 20 Şubat'ta sona erecek festivalde 58 ülkeden yaklaşık 400 film gösterilecek.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı