Gündem Haberleri

  Bergamalılar yine eylemde

  Hürriyet Haber
  24.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Örgüt merkezimiz TBMM liderimiz Atatürk

  BERGAMA'da siyanürle altın aranmasına karşı yıllardır mücadele veren Bergama köylüleri, ‘yasadışı örgüt’ kurmaktan yargılanmalarını protesto ettiler. Ankara'da eski TBMM binası önünde eylem yapan köylüler, ‘‘Bizim örgüt merkezimiz eski TBMM, liderimiz de Mustafa Kemal Atatürk'tür’’ dediler.

  Bergama köylüleri, dün sabah saatlerinde Ankara'ya gelerek, Ulus'taki eski TBMM binası önünde toplandılar. Yakalarında Türk Bayrağı ve Atatürk resmi bulunan köylüler ellerinde de Atatürk'ün Söylev'ini taşıdılar. Eski Meclis binasını gezen köylüler, Meclis içinde bulunan Atatürk'ün balmumu heykelinin önünde, ‘‘İlkelerini korumaya ve yaşatmaya geldik, bu konudaki kararlılığımızı sürdüreceğiz’’ diyerek söz verdiler. Ellerinde ‘‘Topraklarımızı yabancılara satan IMF'nin Meclisi'ne değil, Mustafa Kemal'in halkı için direnen onurlu Meclisi'ne geldik’’ yazılı pankart taşıyan köylüler, ziyaretin ardından Meclis bahçesinde basın açıklaması yaptılar. Köylüler, ‘‘Görüldüğü gibi liderimizin resmi kalplerimizin üzerinde, düşünceleri beynimizde, kitabı elimizdedir. Eğer biz örgütsek, bunun adı Türkiye Cumhuriyeti'dir’’ dediler.

  ‘‘Halkız, haklıyız, kazanacağız’’ diye slogan atan köylülere, Meclis bahçesinde toplanan vatandaşlar da alkışlarla destek verdi. Meclis binasından, Ulus Atatürk heykeli önüne gelen köylüler buradan Kızılay'a doğru yürüdüler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı