Gündem Haberleri

  Berberin katiline 15 yıl hapis

  Esra KIRDÖK/ADANA, (DHA)
  31.05.2008 - 12:28 | Son Güncelleme:

  DANA’da, kız meselesi yüzünden çıkan kavgada kuaför 22 yaşındaki Hüseyin Avgan’ı bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen 18 yaşındaki Kamil Sürmeli 15 yıl hapis, arkadaşı lise öğrencisi 19 yaşındaki Faruk Yardım ise 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  AÇukurova Elektrik Endüstri Meslek Lisesi’nde öğrenim gören Faruk Yardım, iddiaya göre, 2 yıldır arkadaşlık yaptığı başka bir lisede öğrenci olan 15 yaşındaki F.B.’nin Hüseyin Avgan’la da arkadaş olması üzerine öfkelendi. Yardım, 12 Aralık 2006’da internet ortamında MSN aracılığıyla Avgan ile yazışıp, küfürleşti. Faruk Yardım ve Hüseyin Avgan, Fatih Mahallesi’ndeki internet kafe önünde buluştu. Çıkan kavgada kuaför Avgan, iddiaya göre Yardım'ın arkadaşı Kamil Sürmeli tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Katil zanlısı liseli Yardım ve arkadaşı Sürmeli yakalanarak tutuklandı.

  Yardım ve Sürmeli, Adana 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı. Yardım, ilk duruşmadaki ifadesini yineleyerek, “Arkadaşlarımla MSN (internette sohbet programı) ile sohbet ediyorduk. Bu arada tanımadığım bir şahıstan küfürlü mesaj geldi. Cevap yazmadım. ‘Çakal yazsana’ diye bir mesaj daha geldi. Ben de kız arkadaşımı rahatsız eden Hüseyin olduğunu anladım. ‘Sen Hüseyin misin?’ dedim. Bana ‘Gel konuşalım’ dedi. Arkadaşlarım da benimle birlikte Hüseyin’in çalıştığı yere geldi. Neden bana küfürlü mesaj yazdığını sorduğum sırada kavga çıktı. Hüseyin bıçak çekip Kamil’e salladı. Kamil de kendini korumak için bıçağını çekti. Daha sonra Hüseyin’i yerde gördüm” dedi.

  Mahkeme heyeti tutuksuz yargılanan Faruk Yardım’a 9 ay, Kamil Sürmeli’ye de 15 yıl hapis cezası verdi. Kararı duyan Kamil Sürmeli gözyaşlarına boğuldu. Duruşma çıkışında öldürülen Avgan’ın annesi 52 yaşındaki Sevim Avgan Faruk Yardım’a, “Lanet olsun size, yavrumun canını yok yere aldınız” diye bağırdı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı