Gündem Haberleri

Benzin istasyonunda zehirlenme: 4 ölü

Mehmet AVCI/GÜRPINAR (Van), (DHA)
15.07.2007 - 14:09 | Son Güncelleme:

VAN'ın Gürpınar İlçesi'ndeki bir akaryakıt istasyonunda, akaryakıt deposunu temizlemeye inen 2 kişi ile uzun süre dışarı çıkmamaları üzerine onları merak edip inen 2 kişi zehirlenerek öldü, gazdan etkilenen 2 kişi de hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatılırken, Devlet Hastanesi morguna kaldırılan 4 kişinin cesedi, otopsi için Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Olay, Van- Hakkari Karayolu'nun 40'ıncı kilometresindeki Zernek Barajı yakınlarındaki İleri Akaryakıt İstasyonu'nda dün gece meydana geldi. İstasyonunda çalışan 30 yaşındaki Bayram Acar ile 26 yaşındaki Süleyman Ertürk, saat 22.30 sıralarında temizlemek üzere yeraltındaki akaryakıt deposuna indi. Depoyu temzilemeye çalşan Acar ile Ertürk, aradan uzun süre geçmesine rağmen depodan çıkmadı. Bunun üzerine istasyon sahipleri 22 yaşındaki Fatih ve 24 yaşındaki Baki İleri kardeşler, durumlarından şüphelendikleri personellerine bakmak üzere depoya girdi. Depoya giren İleri kardeşler de uzun süre çıkmadı.

İstasyonda bulunan Süleyman Ertürk'ün kardeşi Kasım Ertürk ile arkadaşı Şükrüllah Kasap, durumun iyice şüphelenince indikleri depo içinde korkunç manzarayla karşılaştı. Depodaki 4 kişinin öldüğünü farkeden Kasım Ertürk ve Şükrullah Kasap da koku ve gazdan etkilendi. Baygın halde depodan çıkmayı başaran Kasım Ertürk ve Şükrullah Kasap, çevredekiler tarafından Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, alınan tedbirlerden sonra ölen İleri kardeşler ile Bayram Acar ve Süleyman Ertürk'ün cesetlerini bulundukları depodan çıkarttı. Olayın duyulmasından sonra benzin istasyonuna gelen yakınları ise sinir krizleri geçirdi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Akaryakıt deposunda gazdan zehilenme sonucu 4 kişinin ölümü ve 2 kişinin de yaralanmasıyla ilgili Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında ölen Bayram Acar, Sülayman Ertürk, Fatih ve Baki İleri'nin cesetleri, Van Devlet Hastanesi morgundan alınarak, otopsi yapılmak üzere Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Van Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Kasım Ertük ile Şükrullah Kasap'ın sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

 

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı