Gündem Haberleri

  Benzeri: Ahmet Kaya hain

  Hürriyet Haber
  22.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya'nın Münih kentindeki konserinde Türkiye'ye kin kusup, 'Arabamı, şerefsizlerin memleketinde bıraktım'' diyen ve bölücübaşı Abdullah Öcalan'ı öven Ahmet Kaya, İzmitli benzeri 46 yaşındaki Cemal Ilgaz'ı da isyan ettirdi. Ilgaz, ‘‘Ona benzemekten utanç duyuyorum. O şerefsiz, vatan hainidir’’ dedi.

  Münih konserdeki sözlerinin dünkü Hürriyet'te yayınlanmasının ardından Ahmet Kaya'ya tepki yağıyor. En büyük tepki ise bir zamanlar Ahmet Kaya'ya benzediği için mutluluk duyan ve katıldığı yarışmalarda ödül kazanan Cemal Ilgaz'dan geldi. Seka İzmit Müessesesi'nden emekli olan ve Kocaeli Fuarı'nda köftecilik yapan 2 çocuk babası Ilgaz, öfkesini şu sözlerle anlattı:

  ‘‘Ahmet Kaya'nın sesini ve kişiliğini ben de beğenirdim. Ancak son açıklama ve hareketleriyle ne olduğunu belli etti. Ben Diyarbakırlı'yım ve Kürdüm. Bana Kürt Cemal desinler ama o şerefsize Kürt demesinler. Ben Kürdüm ama vatanımı seviyorum. Almanya'da konser vereceğine gelsin de Diyarbakır'da konser versin. Bakayım kim ona Kürt Ahmet diyecek. Kalkmış bir de Almanya konserinde polise nasıl 'ulan' dediğini söylüyor. Sen polise nasıl ulan dersin, şerefsiz.’’

  Ahmet Kaya'nın sözlerinden sonra kendisini Kaya sanan bazı vatandaşların tepki gösterdiğini de belirten Ilgaz, ‘‘Vatandaş geliyor, 'Yahu sen niye böyle yaptın. Sen vatan hainisin' diyor. Ona benzemekten utanç duyuyorum’’ diye konuştu.

  Erzurum'da Kaya'ya ambargo

  ERZURUM'da yerel televizyonlar ve radyolar Ahmet Kaya'nın şarkı ve kliplerini yayınlamama kararı aldı. Kaset satıcıları ise vitrinlerinden Ahmet Kaya'a ait kaset ve posterleri kaldırdı.

  Erzurum'a yayın yapan Güncel FM sahibi Recep Kapucu, ‘‘Ahmet Kaya'nın sarfettiği sözler, affedilir cinsten değildir. Radyomuzda en fazla Ahmet Kaya'nın eserleri çalınıyordu. Artık onun parçalarını çalmama kararı aldık’’ dedi.

  Ritm FM sahibi Mesut Gülrenk ise ‘‘Ahmet Kaya'nın arşivimizdeki tüm kasetlerini kırıp attık’’ dedi.

  Bölgesel yayın yapan DOĞU TV ve Kanal-25 de Ahmet Kaya'nın kliplerini yayından kaldırma kararı aldı. Erzurum'daki en büyük müzik market sahibi Adnan Atalay, Ahmet Kaya'nın kaset ve afişlerini vitrinlerden çıkardıklarını söyledi.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı