GeriGündem Beni Unutma
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beni Unutma

Hollywood'un genç kuşak yıldızlarından biri olan Reese Witherspoon'un başrollerini Patrick Dempsey ve Jos Lucas ile paylaştığı Beni Unutma (Sweet Home Alabama) türünün meraklılarını keyiflendirecek bir çalışma. Andy Tennant'ın yönettiği film, hayatını değiştirmek amacıyla doğduğu kente giden ancak burada hiç beklemediği hesaplaşmalara girişmek zorunda kalan genç bir kadının öyküsünü anlatıyor.

FİLMİN KONUSU

New York’lu moda tasarımcısı Melanie Carmichael (Reese Witherspoon) hiç beklemediği bir anda kentin en seçkin bekarlarından birisine aşık olur. Andrew adlı bu gencin annesi New York Belediye Başkanıdır Ancak genç kadının geçmişinde kimseye anlatamadığı bazı sırlar vardır. Örneğin lise yıllarındayken evlendiği zenci düşmanı ırkçı kocası Jake (Josh Lucas), artık paylaşacakları hiçbir şey kalmadığı halde boşanmayı kabul etmemektedir.

Melanie iyice çıkmaza giren bu ilişkiyi kökünden söküp atma kararıyla Alabama’ya gittiğinde kendi geçmişiyle yüzleşecek ve çok önemli bir keşifte bulunacaktır: Güneyli bir kızı doğup büyüdüğü yerlerden çekip alabilirsin ama o kızın yüreğindeki Güneyli ruhunu asla alamazsın. 

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Andy Tennant
Senaryo:  C. Jay Cox
Oynayanlar: Reese Witherspoon, Patrick Dempsey, Josh Lucas, Candice
Bergen, Mary Kay Place
Resmi sitesi:
http://www.sweet-home-alabama.com/

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle