GeriGündem Beni neden öldürmedin
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beni neden öldürmedin

Belçika’da sübyancı katil Dutroux ile 8 yıl önce tecavüz ettiği kurbanı dün mahkemede ilk kez gözgöze geldi. Kurbanı katile ‘Beni neden öldürmedin? Bunu bilmek istiyorum’ diye bağırdı.

6 küçük kıza tecavüz, 4’ünü de öldürmekten yargılanan eski elektrikçi Marc Dutroux(47) ise kurşun geçirmez bölmenin arkasından olay tarihinde 12, şimdi ise 20 yaşında Sabine Dardenne adlı kurbanına şöyle yanıt verdi: ‘Öldürmeyi hiç düşünmedim. Hatamı kabul ediyorum, sapıklıklarımın tek sorumlusuyum.’

Sapıklığını kanıtlayacak

Dutroux ve suç ortaklarının 13 Ağustos 1996’da tutuklanmasından iki gün sonra gizli bir bölmede iki küçük kız kurtarılmıştı. Şimdi 20 yaşında olan Sabine Dardenne bu iki kızdan biriydi. Dardenne’in avukatı Jean-Philippe Riviere, ‘Sabine bu anı bekliyordu. Endişeli, ama gerçekleri anlatacak ve Dutroux’nun sapıklığını kanıtlayacak’ dedi.

4 kurbanını öldürmüştü

Dutroux’nun gizli bölmesinde bulunan ikinci küçük kız Laetitia Delhez (22) bugün mahkemede tanıklık yapacak. Dutroux’nun bir hafta boyunca tecavüzüne uğrayan Delhez dün serinkanlı görünmeye çalışıyordu, ancak o korkunç haftanın anılarıyla hayli gergindi. En az 6 küçük kızı kaçırıp, tecavüz etmek, 4’ünü de öldürmekten yargılanan Marc Dutroux, 7 haftadır yargılanıyor.

Korkunç 80 günün hesabını sordu

Sabine, 28 Mayıs 1996’da kaçırıldığında 12 yaşındaydı. Gözlerini sübyancının gözlerine dikerek tam 80 karanlık ve korkunç günün hesabını sordu. Dutroux’nun sübyancı bir çetenin üyesi olduğu iddiasına ise ‘Bu tez ikna edici değil. Söyleyecek başka sözüm yok’ diyerek yanıt verdi.

Kızı öldürülen baba dayanamayıp, bayıldı

Marc Dutroux’nun kurbanlarından An Marchal’ın(17) babası Paul Marchal dünkü duruşmada kurtarılan Sabine Dardenne’i dinlerken birden bayıldı ve hastaneye kaldırıldı. Dutroux ve eski karısı dahil 3 suç ortağı 8 yaşlarındaki Julie Lejeune ve Melissa Russo’yu açlıktan ölüme terk etmekle suçlanıyor. Otomobil hırsızlığından 1996’da hapiste olan Dutroux’nun karısı küçük kızlara yemek vermemişti. Dutroux’nun öteki kurbanları ise Eefje Lambrecks(19) ve An Marchal’dı(17). Genç kızların cesetleri Dutroux’nun arka bahçesinde bulunmuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle