Gündem Haberleri

  Beni kullandılar Tolon’un adını verdiğime pişmanım

  Ayşegül USTA
  30.01.2015 - 01:41 | Son Güncelleme:

  HÜR ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası yöneticilerine suikast düzenlemesi için kendisine eski avukatı Yusuf Erikel’in talimat verdiğini belirterek suç uydurduğu ve iftira attığı gerekçesiyle 7 yıl hapis istemiyle yargılanan Hacı Ali Hamurcu, İstanbul 20’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dün hâkim karşısına çıktı.

  3 yıl önce ifadesinde suikastın azmettiricisi olmakla suçladığı Avukat Erikel’in, Ergenekon davası sanıklarından emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve avukat Kemal Kerinçsiz’le bağlantılı olduğunu öne süren Hamurcu, mahkemede ise “Bu isimleri verdiğim için pişmanım. Kullandılar beni. Bana baskı ve tehditle ifade verdirdiler” dedi. Hamurcu, şunları söyledi:
  İSİMLER İZİNDEYKEN SÖYLENDİ
  “Doğru bildiklerimi Cumhuriyet Savcıları Cihan Kansız ve Muammer Akkaş’a anlatmıştım. Ancak yanlış yere anlattığımı şimdi anlıyorum. Cezaevindeyken 3 polis geldi, 1’i şu anda cezaevindedir. Soru sordular ben de bu işi yaptıranların ismini verdim. Bu isimler bana bu şekilde söylettirenlerdir. Katılanlar değildir. Bu isimlerden bazıları paralel polislerden çıkınca soruşturmayı kapattılar. Bu ifadede Tolon’un ve Kerinçsiz’in ismini söylemem gerektiği bana, Masonlara yapılan suikasttan önce ben cezaevindeyken izne çıktığım zamanda söylenmiştir.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı