Gündem Haberleri

  Beni asın!

  Hürriyet Haber
  09.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kartal - Okul basarak kız arkadaşı ile öğretmenini öldüren Murat Kurt, mahkemede tanık olarak dinlenen öğrencilerden Nihat Tan'ın ifadelerine, ‘‘Beni asın ama yalan söylemeyin. Siz beni asmazsanız zaten ben kendimi asacağım’’ diye tepki gösterdi. Hakim tarafından uyarılan sanık, jandarmalar tarafından susturularak, duruşma salonundan çıkarıldı.

  Kartal 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmada tanık olarak dinlenen 11 L sınıfı öğrencisi Nihat Tan sanık Murat Kurt’un okuldan ayrılmadan önce yaklaşık bir yıl sınıf arkadaşı Şebnem Serttaş’la flört ettiğini belirterek, ‘‘Olay günü kapıya hızla vurarak sınıfa girdi. Tabancasını çıkarıp, öğretmenimize dışarı çıkmasını söyledi. Kendisini engellemeye çalışan Ağırman’ı bileğinden tuturak kafasına ateş etti. Sonra sınıfa giren Müdür Yardımcısı Tuncay Ersoy'a da silahını doğrulttu. Ersoy'un ikinci kattan aşağıya atlaması üzerine sınıfa doğru 2 el ateş etti. Çocuklar sınıftan kaçarken Şebnem’i kapıda yakalayıp onu da kafasından vurdu’’ dedi.

  Daha sonra söz alan Murat Kurt, Nihat Tan’a dönerek, ‘‘Nihat, kaç paraya satın aldılar seni’’ diye tepki gösterdi. Hakim Aykut Kutlay'ın ‘‘Bu davranışlarından vazgeç. Çok şey kaybedersin’’ biçimindeki uyarısından sonra da konuşmasını sürdürmek isteyince jandarmalar tarafından ağzı kapatılarak susturuldu.

  Sanık avukatı, Tan'ın iddialarının doğru olmadığını ileri sürerek tanıklığını kabul etmediklerini bildirdi. Mahkeme heyetine Şebnem Serttaş ile Murat Kurt arasında gönül ilişkisi olduğunu belgeleyen fotoğrafların yer aldığı bir dilekçe sundu.

  Mahkeme, sanık avukatının talebi üzerine, Murat Kurt’un akli dengesinin yerinde olup olmadığı konusunda Adli Tıp Kurumu’ndan rapor istenmesine karar verdi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı