Gündem Haberleri

  'Bendensin' dedi, 14 kişiyi dolandırdı

  A.A.
  10.02.2006 - 11:07 | Son Güncelleme:

  Eğlence yerlerinde tanıştığı kişilere "bendensin" diyerek içki ısmarlayan ve içine ilaç atarak soygun yapan kişi tutuklandı.

  Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Y.U. adlı bir kişi ”155 Polis İmdat” servisini arayarak, kendisini soyan bir kişiyi Kızılay'da yakalattı. Üzerinde sahte kimlik bulunan Ahmet K. adlı kişi, gözaltına alındıktan sonra Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından sorguya alındı.

  Yapılan sorgulamanın ardından Ahmet K.'nın bar, cafe, restaurant gibi yerlerde tanıştığı bazı kişilerle yakınlık kurduğu kişileri, ”beyefendi sizden çok etkilendim, lütfen bir içki ikram etmeme izin verin” diye masasına davet ettiği tespit edildi. Şık giyimli, iyi bir eğitim almış işadamı görünümü veren Ahmet K.'nın ikramda bulunduğu kişilerin içeceklerine uyuşturucu hap attığı, ilacın etkisiyle kendinden geçen kişileri “arkadaşım rahatsızlandı” diyerek dışarı çıkardıktan sonra, üzerlerinde bulunan para ve değerli eşyaları aldığı belirlendi.

  Ahmet K'nın üzerinde bulunan uyuşturucu nitelikli ilaç Eczacılar Odası'na gönderilerek inceleme yaptırıldı. Odanın gönderdiği yazıda söz konusu ilacın uyku eğilimi verdiği ve kas zaafiyetine yolaçtığı, alkolle alındığında etkisinin artacağı rapor edildi.

  Bu tespitler üzerine, aynı yöntem kullanılarak soyulduğunu polise bildiren kişiler emniyete çağırıldı. Uyuşturucu ilaçla soyulan Y.U. ile birlikte M.C., Y.B., Ö.V., Ş.K., Y.B., A.İ., D.A., Y.V., Z.E., A.E., N.A., L.S., H.Ç. adlı vatandaşlar yapılan yüzleştirmede Ahmet K.'yı teşhis etti. Çok miktarda parası, cep telefonu, saat, yüzük gibi değerli eşyaları, kredi kartları çalınan kişiler Ahmet K.'dan şikayetçi oldu.

  Mahkemeye gönderilen Ahmet K., “nitelikli yağma” ve “sahte kimlik kullanma” suçlarından tutuklandı.
  Söz konusu olaylara karışan ve Ahmet K.'nın arkadaşı olan iki kişinin arandığı kaydedildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı