Gündem Haberleri

  Ben ona aşk verdim, o bana ölüm verdi

  Hürriyet Haber
  21.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Severek evlendiği eşinin AIDS bulaştırdığı kadın Hürriyet'e konuştu

  Severek evlendiği 24 yaşındaki Ümit Ulukaya'dan AIDS virüsü kapan 22 yaşındaki Sevgi Ulukaya, yaşadığı dramı anlatırken gözyaşına boğuldu. Olay ortaya çıktıktan sonra ailesi tarafından kent dışına çıkarılıp kimseyle görüştürülmeyen Sevgi Ulukaya'yı, Doğan Haber Ajansı buldu. Ulukaya, eşinin başka kadınlarla da ilişkisi olduğunu öne sürdü.

  Askerliğini yaparken AIDS hastası olduğu ortaya çıkan Ümit Ulukaya, buna rağmen 4 Aralık 1999'da Sevgi Ulukaya ile evlenmiş ve korkunç hastalığı eşine de bulaştırmıştı. Kocasından HİV virüsü kaptığını öğrenen Sevgi Ulukaya, Cumhuriyet Savcılığı'na şikáyetçi olunca Ümit Ulukaya hakkında ‘‘adam öldürmeye tam teşebbüs’’ iddiasıyla Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açtı. Önceki gün yakalanan Ulukaya, tutuklandıktan sonra Antalya E Tipi Kapalı Cezaevi'nde özel bir odaya konuldu.

  Olayın ortaya çıkması üzerine ailesi tarafından kent dışına götürülen ve kimseyle görüştürülmeyen Sevgi Ulukaya, yaşadığı dramı ilk kez Doğan Haber Ajansı'na anlattı. Ümit Ulukaya ile askerliğinden önce tanıştıklarını ve birbirlerini sevdiklerini belirten Sevgi Ulukaya, şunları söyledi:

  ‘‘Ben Ümit'e sevgi, o ise bana ölüm verdi. Maddi durumumuz ilaç almama elverişli değil. Bu olayın duyulmasından sonra artık ailemin yanında da kalamam. Gidecek hiç bir yerim de yok. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yaşadığım her dakika ıstırap veriyor. Kocam, öldürmeye teşebbüsten yargılanmamalı, cinayetten yargılanmalı. Çünkü beni yaşarken öldürdü.’’

  Kocası Ümit Ulukaya'nın 1.5 yıl önce başka bir kadın ile de ilişki kurduğunu öne süren Sevgi Ulukaya, ‘‘Bunu, test için hastaneye gittiğimde öğrendim. Oradaki görevliler, benimle evlenmeden önce Ümit'in başka bir kadını hastaneye getirip AIDS testi yaptırdığını söylediler. Bu kadının test sonuçlarının ne çıktığını bilmiyorum. Şimdi de Konya'dan bir başka kadınla görüşüyormuş. Tanıdıklarımıza, benden boşandıktan sonra onunla evleneceğini söylüyormuş. Bana yaptığı gibi, başkalarına da ölüm saçacak’’ diye konuştu.

  Dün bazı gazetelerde eşi Ümit'e yazdığı iddia edilen bir mektubun yer aldığını hatırlatan Sevgi Ulukaya, ‘‘O yayımladıkları mektup değil. Evlilik fotoğrafımızın arkasına yazdığım duygularımı anlatan bir nottur. Eşimin hastalığından haberim olmadığını bir kez daha söylüyorum. AIDS olduğunu bilseydim hiç evlenir miydim? İnsan kendini bile bile ateşe atar mı? Bunları eşimin ailesi beni yıpratmak için ortaya atıyor’’ dedi.

  Sürekli ilaç kullanıyordu

  Sevgi Ulukaya, eşi Ümit Ulukaya'nın AIDS olduğunu nasıl tespit ettiğini şöyle anlattı:

  ‘‘Askerden döndükten sonra da görüşmeye devam ettik. Onu çok seviyordum. Ailem evlenmemize karşı çıktı. Buna rağmen ona kaçtım ve evlendik. Yaklaşık 2 ay Ümit'in ailesi ile aynı evde oturduk. Daha sonra ise kiralık bir ev tuttuk. Sürekli ilaç kullandığı dikkatimi çekti. Bunu neden kullandığını sorduğumda ‘Ayaklarım ağrıyor' cevabını veriyordu. Hiç şüphelenmedim. Bir süre sonra küçük bahanelerle benimle tartışmaya, hatta beni dövmeye başladı. Hayatım çekilmez bir hal almıştı. Bir gün o evde yokken evrakları karıştırdım, bazı doktor raporları gördüm. Üzerinde intaniye yazıyordu. Kardeşim, Devlet Hastanesi'nde çalışıyor. Bu raporları gizlice ona verip, doktorlara göstermesini istedim. Böylece eşimin AIDS'li olduğunu öğrendim. Bu kötü haberle yıkıldım. Gitmekle, kalmak arasında bir süre bocaladım. Çünkü onu çok seviyordum.’’

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı