Gündem Haberleri

  ‘Ben Hızır Aleyhisselamım’

  Hasan DÖNMEZ-Tolga YANIK/DHA
  10.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Konya’da kendisini ‘Ben Hızır Aleyhisselamım’ diyerek tanıtıp yardım isteyen ve dualar okuyarak aldığı parayı artıran adam Güven Timleri’nin dikkatiyle yakalandı.

  KONYA’da market işleten Ersen G. (35), Bedesten Çarşısı’ndan aldığı malzemeleri otomobiline yüklediği sırada yanına Saffet Demir (45) yaklaştı. Ersen G.’ye “Sen seçilmiş insansın. Ben Hızır Aleyhisselamım, ben Peygamber efendimizin temsilcisiyim, fakir çocuklara yardım ediyorum, sen de yardım et” diyerek dua okumaya başladı.

  10 lirayla başladı

  Ersen G. önce 10 lira verdi. Saffet Demir, dua okumayı sürdürünce 300 lira daha verdi. Saffet Demir, dua okumaya devam etti. Bundan etkilenen Ersen G., bu kez 400 lira daha verdi. Saffet Demir, Ersen G.’ye “Biraz daha yardım et” dedi. Bu sırada Ersen G. ile Saffet Demir’in konuşmaları, yanlarından geçen Güven Timi ekiplerinin dikkatini çekti. Tim elemanları 2 kişiyi takibe aldı.

  1000 liraya kadar çıktı

  Ersen G., üzerinde para kalmadığını söyleyip bankadan çekebileceğini belirtti ve hemen yakındaki bir bankanın ATM’sinden 1000 lira çekti. Yaklaşık 100 metre ilerideki bir işhanına giren Ersen G., parayı Saffet Demir’e vermek isterken polis yakaladı. Suçlamaları kabul etmeyen Demir, “Çocuğum hasta, yardım yapar mısın dedim, para istedim. Çocuğumun çok hasta olduğunu söyleyince daha çok para verdi” dedi. Saffet Demir, savcılık tarafından serbest bırakıldı. Demir’e para veren Ersen G.’nin de ATM’den günlük para çekme limitinin 1000 lira olduğu, çekebilmesi halinde daha fazla para vermek istediği belirtildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı