Gündem Haberleri

  Belmondo'nun cesareti

  Hürriyet Haber
  24.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ünlü Fransız aktör Jean-Paul Belmondo, paraşütün kullanılışının 200. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen atlayışta bir başka tecrübeli paraşütçüyle birlikte Eyfel Kulesi yakınlarına iniş gerçekleştirdi. Binlerce izleyicinin yoğun tezahüratıyla atlayışını bir başka tecrübeli paraşütçünün yedeğinde gerçekleştiren 64 yaşındaki Belmondo'nun yanı sıra, 76 paraşütçü yaklaşık 2 bin metreden alana iniş yaptılar.

  Çok Heyecanlı

  2 bin metre yükseklikten atlayışı gerçekleştiren ‘‘İhtiyar delikanlı’’ Belmondo, yere iner inmez gazetecilerin ve TV kameralarının hücumuna uğradı. Bir zamanlar, vurdulu kırdılı macera ve polisiye filmlerin aranılan aktörü olarak ün yapan Belmondo, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, ‘‘Şimdiye kadar birçok filmde, birçok güzel aktrisle birlikte oynadım. Çok heyecanlar yaşadım ve rol arkadaşlarımla birçok anıyı paylaştık. Ama, hiçbir zaman böylesine bir duyguyu tatmadım. Garnerin'in anısına böyle bir atlayışı becermek, benim için doğrusu büyük onur oldu’’ diyerek, heyecanını dile getirdi. Belmondo'yu ilk kutlayanlar arasında, güzel eşi Natty de vardı.

  22 Ekim 1797 tarihinde 28 yaşındaki genç Fransız fizikçisi Andre-Jacques Garnerin, bir sıcak hava balonundan ilk başarılı paraşüt atlayışını gerçekleştirmiş ve Paris'in kuzeybatısındaki Monceau Parkı'na inmişti. Garnerin böylece, ‘‘Paraşütle atlayan ilk insan’’ unvanını da kazanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı