GeriGündem Belge değil imza incelenmiş
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Belge değil imza incelenmiş

Belge değil imza incelenmiş
refid:12944123 ilişkili resim dosyası

Genelkurmay Adlî Müşaviri Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu, Albay Dursun Çiçek’e ait olduğu iddia edilen ıslak imzalı belgenin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan dördüncü kez istendiğini, ancak yanıt alınmadığını kaydetti.

Adli Tıp Kurumu raporunun geldiğini açıklayan Çubuklu, belgede yalnızca ıslak imza incelemesi yapıldığını söyledi. Çubuklu, Genelkurmay haftalık basın bilgilendirme toplantısına özetle şunları söyledi:

* Belgenin istendiği halde gönderilmemesi askeri savcının takip ettiği bir konu.

* Cumhuriyet savcılıklarından veya mahkemelerden Genelkurmay’a intikal eden bütün taleplere cevap veriliyor. Personel isteniyorsa o da aynı şekilde gönderilmektedir.

* Askeri savcılık, dördüncü kez detaylı bir yazı yazarak belgenin var olduğu iddia edilen aslını tekrar talep etmiştir.

* Adlı Tıp Kurumu raporu Askeri Savcılığa gönderildi. Burada sadece imza tetkiki üzerinde, yani sadece imza, parmak izi ya da hangi yerden çıkmış teferruatlı bir inceleme yok. Sadece imza üzerinde bir inceleme var.

* Her kamu personelinin görevden alınmasına ilişkin, usulde parallellik ilkesi, nasıl atanıyorsa ona ilişkin hükümler var. Kamu personeli bu idari işlemden dolayı haksızlığa uğradığını düşünüyorsa bu konuda yargı merci idari yargıdır. Askeri personelse askeri idare mahkemesi, sivil personelse genel idari yargıda hakkını arama her kamu personelinin hakkıdır.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle