Gündem Haberleri

  Belediye, parkı verdi kurtuldu!

  Hürriyet Haber
  17.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bahariye'de belediyenin kiraladığı parkın tüm alanı cafe bar olarak düzenlenip yeniden açıldı. DSP'li Belediye Meclisi üyesine ait kafenin açılışına katılan Kadıköy Belediye Başkanı Öztürk ’’Diğer parkları da kiraya verip tinercilerin barınağı olmaktan koruyacağız’’ dedi.

  SAHİL şeridinde yeşil alan düzenlemesi yapılan dolgu sahaların kullanım hakkını Büyükşehir Belediyesi'nden talep eden Kadıköy Belediyesi, ilçe sınırları içindeki diğer parkları kafeterya ve bar işletmecilerine kiraya vererek 'tinercilerden' korumaya hazırlanıyor.

  Belediyenin kiraya verdiği Bahariye'deki parkta restorasyonu tamamlanan Şilan Cafe Bar'ın açılışına katılan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ‘‘Parkı kaliteli şekilde restore ettiği için işletmeciye şükran borçluyuz. Kadıköy'deki diğer parklarda da bu tür işletmelerin olmasını istiyoruz. Bu yolla parklar tinercilerin barınağı olmaktan kurtuluyor’’ dedi. Öztürk, işletmenin yeşil alanın tümünü kapladığı, parktan yararlanmak isteyenlere yer kalmadığını hatırlatan gazeteciye ise ‘‘Ağaçlar yerinde duruyor’’ cevabını verdi.

  Ağaç yerinde durmuyor!

  General Asım Aksoy Caddesi ile Kuşdili Caddesi'nin kesiştiği köşedeki park alanı 1991'de Kadıköy Belediyesi tarafından Nemus AŞ'ye kafe olarak kiraya verildi. Başlangıçta belediyenin sera şeklinde düzenlediği yapıda hizmet veren şirket daha sonra işletmeyi restoran - gazinoya dönüştürdü. Geçen yıl da General Asım Aksoy Caddesi'ndeki cephede, ağaç keserek kumpirci ve lokmacı kulübeleri inşa etti. Şikayetlere karşın belediye gelişmelere seyirci kaldı.

  Ortakları arasında DSP'den Kadıköy Belediye Meclisi Üyesi, ayrıca Tarife Komisyonu Başkanı Hasan Gökpınar'ın ve inşaatçı Ali Nedim Yıldırım'ın da yer aldığı Nemus AŞ, mart ayında parkta restorasyon çalışması başlattı. Yeşil alanın tahrip edildiği yolundaki uyarılar üzerine konuyu araştıran Hürriyet İstanbul, park zemininin betonla kaplanmasını, bazı noktaların yükseltilmesini ve caddeye merdiven açılmasını öngören restorasyon projesinin resmi prosedür tamamlanmadan uygulanmaya başladığını ortaya çıkardı. APK uzmanlarının incelemesi ve belediye başkanının kişisel onayıyla başlanması gereken projenin, henüz APK'ya bile ulaşmadığı anlaşıldı.

  Hürriyet İstanbul'un haberinden sonra prosedür tamamlandı ve restorasyon çalışması devam etti. Tesis, geçen pazar ilçe kaymakamı, emniyet müdürü ve belediye başkanının yanısıra Gürpınar'ın kayınbiraderi DSP Gaziantep Milletvekili Ali Ilıksoy'un da katıldığı bir kokteylle açıldı. Açılışa Yavuz Bingöl, Hüseyin Turan, İsmail Hazan gibi sanatçılar da katıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı