Gündem Haberleri

  Belediye binasında patlama: 2 yaralı

  İstanbul
  02.02.2005 - 14:38 | Son Güncelleme:

  Küçükçekmece'ye bağlı Altınşehir'de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait patlayıcı ve yanıcı maddeler deposunda patlama meydana geldi.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan ve bir şirket tarafından kullanılan patlayıcı ve yanıcı maddeler deposunda havai fişek yüklenirken meydana gelen patlama ile ardından çıkan yangında, ilk belirlemelere göre 2 kişi yaralandı.

  Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yanıcı Parlayıcı Maddeler Müdürlüğü'ne ait Halkalı Altınşehir Kayabaşı Köyü'ndeki depoda saat 13.39 sıralarında bir patlama olduğu belirtildi.

  Patlamanın, Alper Pakdemir'e ait havai fişeklerin depolandığı 3 katlı binada yükleme sırasında henüz belirlenemeyen bir nedenle gerçekleştiği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

  “Patlamaya ilk olarak, Resneli itfaiye grubu müdahale etti. İlk müdahaleyle birlikte Kocasinan, Fatih, Sefaköy, Bağcılar, Avcılar, Gaziosmanpaşa ve Bakırköy itfaiyesi de köpük kulesiyle müdahale etti.

  Yangın, kısa sürede kontrol altına alındı. Patlama sırasında 3 katlı bina tamamen çöktü. Alp Anadolu A.Ş. çalışanı Bayram Ölmez ve zabıta memuru Tahsin Yılmaz yaralandı. Depoda 2 ton civarında 500 koli havai fişek bulunduğu öğrenildi.”

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait arazide özel şirketlerin kullandığı 9 gümrüklü, ayrıca 1024 metrekare alanda sundurma olarak milli 9 depo bulunduğu belirtilen açıklamada, şehir içine girmesi yasak olan fazla miktardaki parlayıcı, yanıcı ve patlayıcı maddelerin bu depolarda muhafaza edildiği vurgulandı.

  Açıklamada, patlamanın meydana geldiği deponun da diğer depolardan uzak bir bölümde bulunduğu ifade edildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı