Gündem Haberleri

  Belediye baz istasyonlarına bir hafta verdi

  Hürriyet Haber
  10.07.2001 - 15:52 | Son Güncelleme:

  Ankara Yenimahalle Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan baz istasyonlarının kaldırılması için 7 gün süre tanıdı.


  Yenimahalle Belediyesi, Ankara 6. İdare Mahkemesi'nin, baz istasyonlarının kaldırılması için yapılan başvuruya itirazı reddetmesinin göz önüne alındığını açıkladı


  Belediye, GSM hizmeti veren şirketler ve diğer kuruluşlara  tebligat gönderilerek, ilçe sınırları içerisindeki baz istasyonları, televizyon, radyo vericileri ile televizyon yansıtıcılarının 7 gün içinde kaldırılmasını istedi.


  Yenimahalle Belediye Başkanı Tuncay Alemdaroğlu, Ankara 6. İdare Mahkemesi'nin kararıyla baz istasyonlarının hukuki zemininin kalmadığını belirterek, yerel yönetimlerin, insan sağlığını tehdit eden baz istasyonları konusunda duyarsız olamayacağını söyledi.


  Başkan, Belediyeler Kanunu'nun, "beldenin ve belde halkının sıhhatını koruma" konusunda belediyelere görevler verdiğini hatırlatan Alemdaroğlu, Yenimahalle'de bulunan tüm baz istasyonlarının derhal faaliyetlerinin durdurulması ve 7 gün içinde tüm tesislerin kaldırılması için ilgili yerlere tebligatta bulunduklarını ifade etti.


  Alemdaroğlu, istasyonların 7 gün içinde kaldırılmaması halinde belediye tarafından söküleceğini ve kurum giderlerinin yüzde 20 fazlası ile istasyon sahiplerinden tahsil edileceği uyarısında bulundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı