GeriGündem Belediye başkanına silahlı saldırı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Belediye başkanına silahlı saldırı

Osmaniye Hasanbeyli İlçesi Belediye Başkanı Alpaslan Koca ve beraberindeki iki kişi silahlı saldırı sonucu yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Koca, yeğeni ve korumasıyla Osmaniye'de özel bir hastaneye hasta ziyaretine gitti.

Çıkışta, henüz belirlenemeyen nedenle belediye başkanı ve yanındakilere yönelik silahlı saldırı düzenlendi.

Belediye başkanına silahlı saldırı

Yaralanan Koca ve beraberindeki iki kişi, özel hastanede tedavi altına alındı.

Belediye Başkanı Alpaslan Koca'nın ilk belirlemelere göre hayati tehlikesinin olmadığı, şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

ÇATIŞMA ÇIKMIŞ

Hasanbeyli Belediye Başkanı Alpaslan Koca ve yanındaki belediye çalışanı Burak Başaran ile hastane kafetaryasındayken oğlunun arkadaşı Murat Karakaya ve beraberindekiler arasında silahlı kavganın yaşandığı ortaya çıktı. İki grup arasında çıkan çatışmada Başkan Koca ve Karakaya’nın dizlerinden, Başaran’ın ise vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığı öğrenildi. Başkan Koca ve Karakaya’nın durumlarının iyi olduğunu belirten kaldırıldıkları hastanenin müdürü Ali Daşçı, Başaran’ın durumunun ise ağır olduğunu söyledi. Osmaniye Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Başaran’ın tedavisine burada devam edildiği bildirildi. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Belediye başkanına silahlı saldırı

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Osmaniye’de silahlı saldırıda yaralanarak hastaneye kaldırılan Belediye Başkanı ve yanındaki kişilerin durumları hakkında hastanenin Başhekimi Recep Aydın yaralılar hakkında bilgiler verdi.

Aydın, ”21.35 sıralarında hastanemize 3 yaralı geldi. Birisi Belediye Başkanı Alparslan Koca’ydı, sağ bacağından yaralıydı. Genç bir arkadaşımız Murat Karakaya o hastamızda bacağından yaralı olarak geldi. Burak Başaran isimli bir kişi de sağ akciğerinden vurulmuştu. Başaran’ı şuan Osmaniye Devlet Hastanesine sevk ettik. Diğer iki kişide ameliyatlarını oldu genel durumları iyi” dedi.

Burak Başaran’ın Hasanbeyli İlçe Belediye İmar Müdürü olduğu ve durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle