Gündem Haberleri

  Belediye Başkanı, polise mukavemetten gözaltında

  İMAMOĞLU (Adana), (DHA)
  29.08.2009 - 16:31 | Son Güncelleme:

  Adana'nın İmamoğlu İlçesi Belediye Başkanı DP'li Kadir Altınköse, bir olay nedeniyle yakalanan oğlunu almak istediği, polislere karşı gelip, Emniyet Amiri'ne saldırmaya kalktığı iddiasıyla gözaltına alındı.

  İddiaya göre, 29 Mart'taki seçimlerde İmamoğlu Belediye Başkanı Kadir Altınköse'nin daha önce aracını yakma girişiminde bulunan, bu olay sonrası ilçeden taşındığı belirtilen Hakan Ö., dün akşam saatlerinde İmamoğlu'na geldi. Yolda karşılaşan Hakan Ö. ile Altınköse'nin oğlu Abdullah Altınköse ve yakınları arasında geçmişte yaşanan olay nedeniyle tartışma çıktı. İlçeye gelmesi istenmeyen Hakan Ö. de, yanındaki av tüfeğiyle rastgele ateş açtı. Bu sırada çevrede bulunan Yalçın Budak yaralandı. Durumu iyi olan yaralı İmamoğlu Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

  Hemen ardından DP'li Başkan’ın oğlu Abdullah Altınköse, yeğenleri Barış ve Muhammet Altınköse ile Ramazan Çetin, Hasan Çetin ve Tarık Öcal, Hakan Ö.’ye müdahale etti. Çıkan kavgada Başkan'ın oğlu ve yeğenleri ile birlikte 7 şüpheli gözaltına alındı. Barış Altınköse'nin üzerinden çıkan ruhsatsız tabanca ile Hakan Ö.'deki av tüfeğine el kondu.

  Olayı duyan Başkan Kadir Altınköse, gözaltına alınan oğlunun İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmesine engel olmaya kalktı. Polislerle tartışan ve bir Emniyet Amiri'ne saldırmaya kalktığı öne sürülen Başkan Altınköse de, ‘Görevli memura mukavemet, görevli memurlara karşı gelmek ve görevlerini engellemek' suçlarından gözaltına alındı. Başkan Altınköse ve kavga eden diğer 7 şüpheli sorgularından sonra adliyeye sevk edildi. Altınköse'nin gözaltına alındığını duyan bazı kişiler de tepki için Emniyet Müdürlüğü ve adliye etrafında toplandı. İlçede olay çıkabileceği göz önüne alınarak Adana'dan Çevik Kuvvet ekipleri sevk edildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı