Gündem Haberleri

  Belediye başkanı makam arabası ile hasta taşıdı

  Kemal ATLAN / ESKİŞEHİR (DHA)
  05.09.2015 - 08:27 | Son Güncelleme:

  ESKİŞEHİR’de tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilen, belden aşağı felçli 30 yaşındaki Erkan Tilkici’yi, Han ilçesindeki evine Belediye Başkanı Erdal Şanlı makam aracıyla götürdü.

  Han İlçesi Kayı Mahallesi’nde oturan ve doğuştan belden aşağısı tutmayan Erkan Tilkici, böbrek rahatsızlığı nedeniyle geçtiğimiz hafta ambulansla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Hastanede bir hafta süreyle yatarak tedavi gören Tilkici taburcu edildi. Yakınları Erkan Tilkici’yi Han ilçesine geri götürmek için ambulans talebinde bulundu. Olumsuz yanıt alan yakınları Han İlçesinin Belediye Başkanı CHP’li Erdal Şanlı’yı telefonla arayarak yardım talebinde bulundu.

  Belediye başkanı makam arabası ile hasta taşıdı

  Belediye Başkanı Erdal Şanlı 26 FZ 102 plakalı makam aracını kendisi kullanarak 83 kilometre mesafedeki kent merkezinde bulunan ESOGÜ Hastanesi’ne geldi. Erkan Tilkici ve babası Ramazan Tilkici makam aracının arka koltuğuna bindirildi. Başkan Şanlı Sağlık Bakanlığı’nın bu konularda duyarlı olması gerektiğini söyleyerek şöyle konuştu:
  "Erkan Tilkici’nin babası yaşlı, annesi hastanede yatıyor ve diğer kardeşi ise engelli. Hastaneden bugün beni arayarak yardım istediler. Ambulans bulamadıklarını söylediler. Bende vicdan azabı duyduğum için makam aracımla evine götüreceğim. Başta Sağlık Bakanlığı’nı ve bürokratları daha duyalı olmaya, vatandaşın sağlığına sahip çıkmaya davet ediyorum."

  Belediye başkanı makam arabası ile hasta taşıdı

  Başkanı Şanlı daha sonra dreksiyonun başına geçerek Erkan Tilkici ve babası Ramazan Tilkici’yi makam otomobiliyle Han ilçesine götürdü.

  Belediye başkanı makam arabası ile hasta taşıdı

  İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, 112 ambulanslarıyla hastaneden eve nakil yapmadıklarını söyledi. Bir yetkili, "112 ambulansları acil servis hizmeti veren bir birimdir. Bizim nakil görevimiz yok. Ancak yine de merkezde nakil ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. İlçeye nakil yapılacağı zamanlarda da ilçeden şehir merkezine hasta getiren ambulanslar tekrar ilçeye döneceği zaman böyle bir yatalak hasta olması durumunda boş gitmemesi için hastaya yardımcı olmaya çalışıyoruz" dedi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı