Gündem Haberleri

  Belden aşağı siyaset

  ANKARA
  10.05.2010 - 00:20 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili olarak, “Belden aşağı vurarak siyaset yapılmasını şahsen doğru bulmam” dedi. Kanal 7’de gazetecilerin, gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Çiçek, şöyle konuştu:

  Baykal’ı aradım

  Yargıya intikal eden bir konuda, hele hele siyaset yapan insanlar olarak bizim bir şey dememiz doğru olmaz. Sayın Baykal’ı siyaseten eleştiririz, o bizi eleştirir, düşüncelerimizi, fikirlerimizi söyleriz, politikalarımızı karşılıklı beğeniriz, beğenmeyiz işin bu kısmı ayrıdır. Belden aşağı vurarak siyaset yapılmasını doğru bulmam. Geçmiş olsun diye aradım. Siyaset nezakettir. Neyi yapıyorsak nezaket çerçevesinde yapmamız lazım. Gerçeği ortaya çıkaracak yargıdır. Türkiye artık komplolardan bıktı. Komplo yiyoruz, komplo içiyoruz. Komplo sektörü maşallah yüzde yüz kapasiteyle çalışıyor.

  Referandum gerekiyor

  Anayasa değişikliğinin referanduma gitmesi gerekiyor. Gitmediği takdirde tüm kurumlar yıpranır. Vatandaş bilinçli. Nesinden endişe ediyoruz da vatandaşa götürmemek için kurumları yıpratacak, zan altında bırakacak tarzda, adeta ‘Bizim yan bahçemiz, arka bahçemiz, bunu buraya götürmem’ tarzında polemik konusu yapıyoruz?

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı