Gündem Haberleri

  Belçika'da Fehriye davasına devam edildi

  (a.a.)
  26.01.2006 - 21:26 | Son Güncelleme:

  Belçika'nın Bruges Ceza Mahkemesi'nin, terörist Fehriye Erdal ve terör örgütü DHKP-C üyesi 10 kişiyi Belçika'da işledikleri suçlardan dolayı yargılamaya devam ettiği oturumların bugünkü bölümünde, sanık avukatlarının savunmaları tamamlandı.

  Terör örgütü DHKP-C'nin gıyabında yargılanan başı Dursun Karataş'ın avukatının savunmasında müvekkili için beraat istemesinden sonra örgütün sözcüsü olarak tanınan Musa Asaoğlu'nun savunmasına geçildi.

  Sanık avukatı Jan Fermon, müvekkilinin izinsiz silah bulundurma ve taşıma, sahte belge düzenleme gibi suçları kabul ettiğini, ancak bunları kendisinin ve arkadaşlarının can güvenliği için yaptığını söyledi.

  Sanık avukatı, müvekkilinin Belçika'da 1991 yılından beri hiç suç işlemediğini savunarak, mahkemenin sanığa hafif ceza vermesini önerdi.

  Avukat, teröristlerin üzerinde bulunan silahların kullanılmadığını, sanıkların “Türkiye'den gelen vurucu timlere karşı korunmak için” silah bulundurduklarını, Türkiye'ye uyuşturucu değil ”kitap” gönderdiklerini, davanın terörizm çerçevesinde ele alınmaması gerektiğini ileri sürdü.

  Bruges Mahkemesi, yarın yapılacak oturumda savcının sanıklara yönelik ceza taleplerini dinleyecek.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı