Gündem Haberleri

  Belanı arama

  Hürriyet Haber
  09.02.2005 - 01:24 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, ‘Dünyada hiçbir güç veya devlet benim Kerkük’ten vazgeçmemi sağlayamaz’ diyen Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP) Lideri Mesut Barzani’ye çok sert bir yanıt verdi.

  Ankara’da bulunan Tunus Dışişleri Bakanı Abdülbaki Hermassi ile düzenlediği ortak basın toplantısında Gül, Barzani’nin sözlerinin hatırlatılması üzerine, önce Türkiye’nin söz düellosu içine girecek bir ülke olmadığını vurguladı, ardından da şunları söyledi:

  DERS ALMA ZAMANI

  ‘Ortadoğu’da ve özellikle Irak’ta yanlış liderlikler, hayali projeler, irrasyonel hareketler, retorik sloganlarla hareket edenler Irak’a ve Iraklılara çok büyük belalar açmıştır. Irak ve Iraklılar bunun sıkıntısını o kadar çekmiştir ki, şimdi zaman bütün bunlardan ders alma zamanıdır.

  BAĞDAT’A BAKIN

  Irak’taki bütün siyasilere, kim olursa olsun, tavsiyem şudur: Bu tip retoriklerle (söylemlerle) hiçbir yere gidilmez, bunların hiç kimseye faydası olmamıştır. Şimdi iyi veya kötü bir seçim yapıldı, siyasi süreç hızlanmaya başladı. Herkes yüzünü Bağdat’a çevirmeli, herkes Irak’ın bütününe sahip çıkmalı, mutlu ve mesut, zengin bir Irak hazırlamak için uğraşmalı. Türkiye bununla ilgili elinden gelen her şeyi yapmaktadır, yapmaya da devam edecektir.’
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı