Gündem Haberleri

  Belafonte: Bush bir teröristtir

  Hürriyet Haber
  25.01.2006 - 11:31 | Son Güncelleme:

  Amerikalı şarkıcı Harry Belafonte, ABD Başkanı George Bush'u, “El Kaide lideri Usame Bin Ladin'den pek de farkı olmayan bir terörist” olmakla suçladı. Belafonte, Amerikan CNN televizyonu muhabirinin, “Venezuela'da Bush'un en büyük terörist, en büyük tiran olduğunu söylediniz. Bush'un Bin Ladin'den daha mı kötü olduğunu söylemek istiyorsunuz? şeklindeki sorusuna, “Onun daha iyi olmadığını söylüyorum” yanıtını verdi.

  Amerikalı şarkıcı, “Dünyanın bütün teröristleriyle karşılaşma fırsatım olmadı, 'en büyük' gibi ifadeler kullanmaya da hakkım yok belki, ama onun bir terörist olduğunu düşünüyorum. Terörizmin hükümetimizin programının kalbinde yer aldığını sanıyorum. Amerikalılara yalan söylediğinizde, onları aldattığınızda, kız-erkek çocuklarımızı yabancı topraklara ölmeye gönderdiğinizde ve kadın-çocuk, on binlerce masum insanın her gün öldürüldüğünü gördüğünüzde, liderlerde bir şeylerin yolunda gitmediğini düşünüyorsunuz” dedi.

  Belafonte, “Bush'un, yardımcısı Dick Cheney'in, Savunma Bakanı Donald Rumsfeld'in, bütün bu insanların ahlaki doğruluklarını kaybettiğini düşünüyorum. Amerikalılara ve dünyanın diğer haklarına yaptıklarımızın ahlaksız olduğunu düşünüyorum” ifadesini kullandı.

  Amerikalı şarkıcı Belafonte, “El Kaide'nin ne yaptığı konusunda emin değilim. El Kaide işkence yapıyor, biz işkence yapıyoruz. El Kaide masumları öldürüyor, biz masumları öldürüyoruz. Fark nerede” sorusuyla konuşmasına son verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı