Gündem Haberleri

  Beklenmedik sonuçlara katlandım

  Hürriyet Haber
  06.11.2001 - 02:07 | Son Güncelleme:

  Eski SHP Lideri Erdal İnönü, kayınbiraderi ve eşiyle ortak olduğu So-Trans şirketinin bankalara borcunu ödeyememesi sonucu haciz işlemi yapılmasını, ‘‘İyiniyetli davranışlarımın ortaya çıkardığı beklenmedik sonuçlara katlanmak zorunda kaldım’’ diye açıkladı.

  ÇÜRÜMÜŞLÜK VAR

  1.5 sayfalık bir açıklama yapan İnönü, ‘‘Gerçekleri saptırarak kamuoyunda sürekli yanlış izlenimler yaratmaya çalışılıyorsa o ülkede ‘çürümüş bir şeyler var' demektir’’ dedi. İnönü, ‘‘O zaman da ülkenin insanları durumu düzeltmek için her çareye başvurarak gereğini yaparlar. Hatta 70 yaşını geçmiş insanlara parti kurdurup hiçbir şeyden çekinmeden arkalarından giderler’’ dedi. İnönü, açıklamasında şöyle dedi:

  ‘‘Eşimden önce öleceğimi tahmin ettiğim için yalıyı tapuda eşimin mülkü olarak kaydettirmiştim. Yalının biz dünyadan ayrıldıktan sonra da tahrip olmadan işe yaramaya devam etmesi için yalı etrafında bir vakıf kurmaya karar verdik.

  PARA KAYBOLMAZ

  Vakfın şimdiki tüm geliri Bebek'te Tanova Sitesi'nde bulunan dairenin kirasından ibarettir. Vakfın bilançosu her yıl Vakıflar Müdürlüğü'ne gösterilmektedir.Kira gelirinin hiç kimsenin cebinde kaybolmasına olanak yoktur. Küçük kayınbiraderimin yönettiği şirket, kredi borçlarını zamanında ödeyemedi. Kardeşine kefil olmayı kabul ettiği için eşim de borçlu durumda kaldı. Haciz maksadıyla evimize gelen icra memuru, eşyaların eşime değil, bir vakıfa ait olduğunu öğrenince işlem yapmadı. Malını mülkünü icradan kaçırmaya çalışan bir insan gibi gösterilmek istendiğimi fark ediyorum. Yalnız iyiniyetli davranışlarımın ortaya çıkardığı beklenmedik sonuçlara katlanmak zorunda kaldım. Anlayamadığım başka bir suçlama, benim geçen yıl içinde şirketteki ortaklık payımın yükseltilmesini kabul etmeme yöneltilmekte, büyük ortak diyerek mal-mülk kaçırma isnatlarına gerekçe aranmaktadır.

  HİSSELERİMİ ARTIRDIM

  Zor duruma düşmüş şirketteki hisselerimin artırılmasına razı olmak, kişisel çıkar peşinde koşmak değil, tam tersine şirketin çalışıp borçlarnı ödeyecek zamanı kazanması için risk almak anlamına gelir. Tıpkı demokrasimizin hak etmediği durumlardan kurtulması için uğraşan insanlara yardım etmeyi kabul etmek gibi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı