Gündem Haberleri

  Bekir Bozdağ: Muhabbetleri bol olsun

  Faik KAPTAN/İSTANBUL,(DHA
  19.08.2012 - 18:16 | Son Güncelleme:

  Bayram namazını Selanik’teki Batı Trakya Türkleriyle kıldıktan sonra karayoluyla İstanbul’a gelen ve daha sonra uçakla Ankara’ya giden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, BDP milletvekillerinin PKK ile karşılaşmaları sonucu ortaya çıkan krizle ilgili olarak sorulan bir soruya," Türkiye gerçek yüzlerini bir kez daha gördü. Muhabbetleri bol olsun" dedi.

  Bekir Bozdağ, "BDP’li vekillerle PKK’lıların buluşması malumun ilamıdır diyerek sözlerine şöyle devam etti:

  " Bu herkesin bildiği bir gerçek. Bir de kamuoyunun önünde görüşmüş olmaları farklı bir sonuç doğurmaz. Tüm Türkiye terör örgütünün pek çok eylemin içerisinde en önde BDP’li milletvekillerini görmeye zaten alıştı. Yani muhabbetleri bol olsun, zaten boldu eksikliği yoktu, şimdi bunu aleni bir şekilde göstermiş oldular. Türkiye gerçek yüzlerini bir kez daha görmüş oldu. Terörü lanetlemeyenler, şiddeti lanetlemeyenler, terörü kınamayanlar, terörle şiddetler arasına mesafe koymayanlar kendilerinin demokrat olduğunu iddia edemezler. Öldürerek, öldürenleri destekleyerek, şiddet kusarak, şiddet için insanları zorla veya dağa çıkarmak için isteyenlerin yanında olarak, onlara güç ve kuvvet vererek insanlar demokrat olamazlar. Barış dili kullanamazlar. Türkiye BDP’nin gerçek yüzünü PKK ile içli dışlı halini gerçek bir şekilde bu olayda bir kez daha görmüş oldu"

  AVRUPA İSLAMAFOBİYE ENGEL OLMUYOR

  Bekir Bozdağ Ankara’ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı VİP salonunda gazetecilerin sorularını cevapladı ve Almanya’da Peygamber efendimizin karikatürünün yapılması ve alay edilmesiyle ilgili soruya ise şöyle karşılık verdi:

  "Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın önemli ülkelerinde son zamanlarda ırkçılık, radikal akımlar ve İslam karşıtı düşünceler güç bulmaya başladı. Türkiye olarak bundan fevkalade rahatsız olduğumuzu her defasında dile getiriyoruz. Özgürlüğün beşiği olduğu söylenen Avrupa ülkeleri Müslümanların inancının yaşanmasına tahammül edemiyor. İktidarlar islamafobiyi yaymaya çalışan gruplara engel olmuyor. Bu yüzdenden de İslam karşıtlığı giderek güçleniyor. Çünkü İslam inancına göre, Hz. İsa Hıristiyanların Peygamberi olduğu kadar Müslümanların da peygamberidir. Bütün kitaplara da inanırlar. Dolayısıyla dinlere karşı saygısız bir davranışı da göstermezler. Diyelim ki Norveç’te Breivik 70 tane masum insanı katletti ama hiçbir İslam ülkesinde Hıristiyan terörist diye bir damga vurmadı. Olayı Hıristiyan terörizmi, Hıristiyan faşizmi diye nitelendirmedi. Çünkü Breivik’in bu davranışını Hıristiyanlığa mal etmek yanlıştır. Müslümanlar bir yanlışa düştüğünde Avrupa saldırıya geçiyor. Bunu şiddetle kınıyorum"

  ATİNA’YA CAMİ CİDDİ İHTİYAÇ

  Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Sümela Manastırı’nda ayine izin verilmesine rağmen, Yunanistan’ın başkenti Atina’da cami yapılmasına neden izin vermediğinin sorulması üzerine de "Atina’da şu anda ibadete açık cami yok. Osmanlı döneminden kalma camiler de ibadete kapalı. Yunanistan’ın başkentinde bir caminin ibadete açılması konusunda Türkiye’nin girişimleri var. Ancak seçimler araya girdi, hükümet değişti. Şu ana kadar bu konuda müspet bir gelişme olmadı. Avrupa Birliği ülkeleri içinde camisi olmayan tek başkent Atina. Umarız ki Atina’da yakın zamanda bir cami ibadete açılır. Çünkü orada da hatırı sayılır bir sayıda Müslüman var. Türklerin dışında da pek çok milletten Müslümanlar yaşıyor. Ciddi bir cami ihtiyacı var. Yunan hükümeti bu gerçeği görüp, adım atar" diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı