GeriGündem Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak?

Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak?

Bekçilik mülakat sonuçları, ikamet ettikleri illerde bekçi olarak görev almak isteyen binlerce kişinin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Bekçi alımı mülakat sonuçları ile bir sonraki aşamaya katılıp katılamayacaklarını öğrenecek olan binlerce kişi, konuyla ilgili sorgulamalarını sürdürüyor. Peki, Polis Akademisi Başkanlığı bekçilik mülakat sonuçları açıklamasını ne zaman yapacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

Bekçi mülakat sonuçları için araştırmalar devam ediyor. Bu yıl itibariyle değerlendirme ve eğitim evrelerinin Polis Akademisi tarafından gerçekleştirileceği bekçi alımı mülakatları için gözler sonuç aşamasına kilitlendi. Peki, bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yazılı sınavdan geçer not alanların katıldığı mülakat aşamasının ardından gözler sonuçlara çevrildi. Bu yıl ilk kez Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilecek olan süreç dolayısıyla mülakat sonuçları hakkında herhangi bir bilgi yer almıyor. Sonuçların 1 ay içerisinde Polis Akademisi tarafından erişime açılacağı öngörülüyor. Konuya dair gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz.

ÖZGÜVENİ YÜKSEK OLACAK BEDEN DİLİNİ KULLANABİLECEK

Sözlü sınavda adaya, genel kültür sorularının yazılı olduğu kartlar arasından bir kart seçtirilecek. Adaya konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilecek. Komisyon adaya konuyla ilgili sorular soracak. Böylece; konuyla ilgili bilgi düzeyi, kendisinden istenileni kavraması, özgüveni, ifade etme yeteneği ve beden dilini kullanma becerisi olmak üzere 5 kategoride değerlendirilecek. Her bir kategori 20 puan olacak. Toplamda 70 puanı geçmek koşulu aranacak.

Üç aşamadan oluşan bu sınavın sonunda başarı sıralamasına esas giriş puanı hesaplanacak. Bu puan; adayın yazılı sınav ile fiziki yeterlilik puanlarının yüzde 25’i; sözlü sınav puanının ise yüzde 50’sinin toplamıyla bulunacak.

Asıl aday listesine girenler hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak. Uygun görülenlerden sağlık kurulu raporu istenecek.

YETKİ POLİS AKADEMİSİNDE

Emniyet Genel Müdürlüğünün merkez teşkilatı tarafından yapılacak ilk sınavda başarılı olanlar, ihtiyaç duyulan bölgelerde görevlendirilecek. Valilikler tarafından alımı yapılan ve eğitimleri il emniyet müdürlüklerince verilen çarşı ve mahalle bekçilerine ilişkin yönetmelik değişikliği, 2 Mart 2018'de yürürlüğe girmiş, bekçi alım ve eğitim yetkileri Polis Akademisine aktarılmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle