GeriGündem Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih verildi mi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih verildi mi?

Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih verildi mi?

Bekçi olabilme adına Polis Akademisi'nin açtığı yazılı sınava katılan ve burada aldığı puana göre fiziki yeterlilik mülakatına katılan adaylar, sonuçlara kilitlendi. Türkiye genelinde birçok polis okulunda gerçekleştirilen sınavların ardından adaylar, bekçilik mülakat sonuçları için internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı detaylar

Bekçilik mülakat sonuçları için adayların araştırmaları kaldığı yerden devam ediyor. Fiziki mülakatta 72 metre uzunluğundaki parkuru en az 50 saniyede geçmek zorunda olan adaylar, bu aşamanın ardından sözlü mülakata geçiş hakkı kazandı. Peki, bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Yazılı sınavdan geçer not alanların katıldığı mülakat aşamasının ardından gözler sonuçlara çevrildi. Bu yıl ilk kez Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilecek olan süreç dolayısıyla mülakat sonuçları hakkında herhangi bir bilgi yer almıyor. Sonuçların 1 ay içerisinde Polis Akademisi tarafından erişime açılacağı öngörülüyor.

ÖZGÜVENİ YÜKSEK OLACAK BEDEN DİLİNİ KULLANABİLECEK

Sözlü sınavda adaya, genel kültür sorularının yazılı olduğu kartlar arasından bir kart seçtirilecek. Adaya konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilecek. Komisyon adaya konuyla ilgili sorular soracak. Böylece; konuyla ilgili bilgi düzeyi, kendisinden istenileni kavraması, özgüveni, ifade etme yeteneği ve beden dilini kullanma becerisi olmak üzere 5 kategoride değerlendirilecek. Her bir kategori 20 puan olacak. Toplamda 70 puanı geçmek koşulu aranacak.

Üç aşamadan oluşan bu sınavın sonunda başarı sıralamasına esas giriş puanı hesaplanacak. Bu puan; adayın yazılı sınav ile fiziki yeterlilik puanlarının yüzde 25’i; sözlü sınav puanının ise yüzde 50’sinin toplamıyla bulunacak.

Asıl aday listesine girenler hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak. Uygun görülenlerden sağlık kurulu raporu istenecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle