GeriGündem Bekçi alımı için başvuru dilekçesi evraklar nasıl doldurulur?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bekçi alımı için başvuru dilekçesi evraklar nasıl doldurulur?

Bekçi alımı için başvuru dilekçesi evraklar nasıl doldurulur?

Bekçi alımı için başvuru işlemi gerçekleştiren adaylar, sınav giriş yerlerini Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden E-Devlet şifresiyle öğrenebilecek. Diğer taraftan bekçi adayları kendilerinden istenen bazı evrakları doldurup başvuru esnasında teslim edecek. Peki, bekçi alımı sınav giriş yerleri ekranında yazan başvuru dilekçesi nasıl doldurulur? İşte, bekçi alımı evrakları ve detaylı bilgiler

Bekçilik başvurusunun ardından sonuçlar için meraklı bekleyişini sürdüren adaylar için müjdeli haber Polis Akademisi'nden geldi. Başkanlık, Türkiye'nin 81 ili ve İstanbul-Ankara özelinde açtığı başvuru için sınav yerlerini açıkladı. İşte, bekçi alımı sınav giriş yerleri ve teslim edilecek evraklar hakkında bazı bilgiler

BEKÇİ ALIMI SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI

Adayların şahsen başvuru ve Ön Sağlık Kontrolü Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı. Adayların şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, ön sağlık kontrolü yapılacakları başvuru merkezleri E-Devlet üzerinden kolayca öğrenilebilecek.

 İlan edilen tarihte ve başvuru merkezinde adayların şahsen müracaatları alınıp ön sağlık kontrolü uygulanacak.

Bu aşamalardan başarılı olan adayların yazılı sınav tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacak.

SINAV GİRİŞ YERLERİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

HANGİ EVRAKLAR TESLİM EDİLECEK?

Başvuru yapan adaydan;

1 - Sınav giriş belgesi,

2 - Sınav başvuru dilekçesi, (Sınav giriş yerleri ekranındaki linkten indirilerek aday tarafından doldurulacaktır.)

3 - T.C. kimlik numarasını gösterir belgenin aslı ve fotokopisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport)
,
4 - Diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi, (Yurtdışından mezun olanlar için ilgili kurumda alınan denklik belgesi)

5 - Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge, (Nüfus Müdürlüklerinden alınan onaylı belge)

6 - Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,

7 - Kendisi ve evli ise eşinin Yönetmeliğin 5’inci maddesinde belirtilen engel hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı beyanları,

8 - Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuklarından, şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin ilgili kurumca onaylı örneği

9 - Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,

10 - Askerlik terhis belgesi aslı ve fotokopisi,

11 - Yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için yaş düzeltme belgesi (onaylı)

12 - . Sağlık Bilgi Formu istenecektir. (Adaylar, Sağlık Bilgi Formu ile birlikte varsa ilaç raporu, durum bildirir sağlık kurulu raporu, engelli sağlık kurulu raporu, askerlikten muafiyet raporu, herhangi bir öğrenci adaylığından veya personel alımı adaylığından sağlık nedeniyle elenmesine neden olan raporları ile sağlık özgeçmişini tanımlayan bütün bilgi, belge ve raporları Ön Sağlık Kontrolü Komisyonuna sunmak zorundadır.) (Sınav giriş ekranındaki linkten indirilerek aday tarafından doldurulacaktır.)

BAŞVURU DİLEKÇESİ NASIL DOLDURULUR?

Adaylar sınav giriş ekranında yer alan dosyaları indirdikten sonra başvuru formuna ulaşabilecek.  Tüm bilgileri el yazısıyla girecek olan adaylar, yeni kimlik sahibi ise aşağıdaki linke tıklayarak başvuru esnasında talep edilen cilt/aile/sıra no bilgilerine ulaşabilecek

Aday eğer evli ise eşine ait bilgilere de dilekçede yer verecek.

Adli sicil kaydı bölümüne, 'Adli sicil kaydı yoktur' ya da sicil kaydı varsa 'Adli sicil kaydı vardır' yazacak.

Siyasi parti üyeliği bulunanlar, 'Siyasi parti üyeliğim vardır' bulunmayanlar ise 'Siyasi parti üyeliğim yoktur' yazarak beyanda bulunacak. 

Mezun olunan son okul bilgileri, ikametgah adresi gibi bilgileri doldurduktan sonra dilekçenin altında imza kısımlarını da doldurduktan sonra dilekçesini tamamlayacak. Tarih bölümüne ise evrak teslim tarihi yazılacak .

Dilekçenin en üstündeki bölüme ise sınav giriş belgesinde yer alan okulun ismi eklenecek. Bu şekilde başvuru dilekçesi tamamlanmış olacak.

CİLT NO BİLGİLERİNİZİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bekçi alımı için başvuru dilekçesi evraklar nasıl doldurulur

ADAYLARA YAZILI SINAVDA HANGİ SORULAR SORULACAK?

100 tam puan üzerinden değerlendirilecek olan bekçi adayları, toplamda 100 soruya cevap verecek. İlköğretim ve Ortaöğretim düzeyindeki Milli Eğitim Bakanlığı müfredatından sorulacak olan sorular, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür konularından olacak.

Sınavda yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek. Her soru katsayı olmadan eşit puana sahip olacak. Sınav toplam 120 dakika sürecek.

Yazılı sınavda (100) puan üzerinden en az (50) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle