GeriGündem Bekaroğlu: Küskün değil demokrasi hareketi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bekaroğlu: Küskün değil demokrasi hareketi

SP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, Meclis'teki harekete, küskünler hareketinden çok bir demokrasi hareketi denmesi gerektiğini savundu.

Bekaroğlu, Meclis'te oluşan hareketin küskünler hareketi olmadığını öne sürerek, ''Küskünler kime diyorlar, listelere giremeyen milletvekillerine, seçilemeyecek yerde olanlara. Bu hareket kurumsal desteği olan, 3 partinin açıkça desteklediği bir hareket. Buna küskünler hareketinden çok bir demokrasi hareketi demek lazım'' dedi.

Amaçlarının Siyasi Partiler ve Seçim Yasası'nı değiştirerek, daha demokratik, daha adil, hataların daha az yapılacağı bir seçimi sağlamak olduğunu ifade eden Bekaroğlu, ''SP olarak seçimin içerisindeyiz. Herhalde bizim gibi çalışan başka bir parti de yok. Seçim kararı alındığından beri sahadayız. Sonuçlar da bizi ilgilendirmiyor. Çünkü biz parti olarak bir geleneği temsil ediyoruz. Çok zaferler gördük, üzüntüler yaşadık. Her şeyi biliyoruz'' diye konuştu.

Yasakların olmadığı, sandık güvenliğinin olduğu bir seçim istediklerini de kaydeden Bekaroğlu, ''Bütün gruplarla ve milletvekilleriyle görüştüm. Böyle bir Seçim Yasası ve Siyasi Partiler Yasası'nı değiştirebilecek bir irade Meclis'te var. Salı günü göreceğiz bunu. Bu yasalar çıkartılırsa, bu yasaların gereği olarak, bu seçim bir kaç ay ertelenebilir'' dedi.

 

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle