Gündem Haberleri

  Bekar ama 400 çocuğu var

  Hürriyet Haber
  20.12.2009 - 10:07 | Son Güncelleme:

  Üniversite okurken okul masraflarını çıkarmak için haftada iki kez sperm bankasına bağışta bulunmaya başlayan 51 yaşındaki Kirk Maxey’in en az 400 çocuğu olduğu sanılıyor.

  ABD’nin en çok satan dergilerinden Newsweek, dünyanın en aktif sperm bağışçısını ortaya çıkardı. Michigan’da yaşayan Kirk Maxey, tıp okurken paraya ihtiyacı olduğundan, hemşire eski eşinin de tavsiyesiyle, haftada iki kez sperm bankasına bağışta bulundu.

   

  1980-1994 arasında dünyadaki en aktif sperm bağışçısıydı. Sperm kalitesi sayesinde her bağış için 20 dolar aldı. 2007’ye kadar kurduğu ilaç şirketinin başında olan bekâr Maxey, kişisel Gen Projesi aracılığıyla gen haritasını kamuya açtı. Ancak hayatı kendisini bulan iki genç kızın ziyaretiyle tamamen değişti.

   

  21 ve 18 yaşlarındaki Ashley ve Caitlyn, onun spermleriyle doğmuşlardı ve biyolojik babalarını bulmaya gelmişlerdi. Uzmanlara göre, Maxey’in dünyanın dört bir yanında en az 400 çocuğu olabilir. Maxey uzmanlarla ve sperm bankasındaki doktorlarla da görüştü ancak yasalar izin vermediği için kimseye ulaşamadı. Şimdi şirketi üzerinden, çocuklarına çağrı yapıyor ve bir grup kurmak istediğini söylüyor.

   

   DİĞER HABERLER

    

    

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı