Gündem Haberleri

  Bekâr durmayın

  ANKARA
  17.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan yeni atanan 66 kaymakamı kabul etti. Kaymakamların vatandaşla iç içe olmasını isteyen Erdoğan, bekârlara da çağrıda bulunarak, “Bekârlık size yaraşmaz, bu işi hemen halletmeniz lazım” dedi. Erdoğan, kaymakamlara şöyle seslendi:

  “KÖYDES denilen bir olay var. Bununla ilgili bütçe artık direkt kaymakamlara geliyor. Elinizde bir vakıf imkânı var. Muhalefet ‘Bunlar sadaka dağıtıyor’ diyor. Devletin sadaka dağıtması diye bir şey olmaz. Devletin sosyal devlet olma bilinciyle fakir fukaraya, garip gurebaya ulaşması anayasal bir görevdir. Onun için diyorum, kimin bacası tütmüyor, kimin evinde bir sıkıntı varsa evli olan kaymakamlarımız hanımlarıyla dolaşıp ailelerle beraber bu işi çözeceğiz. Evli olmayanların da tabii çabuk evlenmeleri lazım, bekârlık size yaraşmaz, hemen bu işi de halletmeniz lazım. Biz, milli bütçeden bunu tahsis ediyoruz. Bunu gidin fakir fukarayı, garip gurebayı arayıp bulun ve onlara dağıtın diye veriyoruz. Ve makamınız, eviniz halka açık olmalı. İlçenizin kanaat önderleri vardır. Onlarla iletişiminiz sık olmalı. Her konuda öncü olmaya, lider olmaya, çözüm üreten, hedefler koyan ve bu hedeflere ulaşmak için samimi mücadele eden olmaya lütfen özen gösterin.

  Dönüşü düşünmeyin

  Biz maalesef yıllar boyunca şunu yaşadık. Bazı ilçelerimize, illerimize atanmış olan vali ve kaymakamlarımız daha o yerleşim yerine ayak basar basmaz geri dönmenin çarelerini düşünmeye başlamış. Geri dönmek için sarf ettiği enerjiyi hizmet için sarf etmiş olsa o illerin, ilçelerin durumu belki bugünkünden farklı olurdu. Arkanızdan, öyle bir kaymakam geldi ki onun döneminde ilçenin kaderi değişti, görünümü, manzarası değişti, denilsin. Her birinizin bunu başaracak yeteneğe sahip olduğuna inanıyorum. TC vatandaşlığı kimliği altındaki her bir vatandaş eşit haklara sahiptir, birinci sınıf vatandaştır. Farklı inanç gruplara, etnik gruplara, ekonomik gelir gruplarına ait olabilirler. Onlar sadece ve sadece TC’nin birer vatandaşıdır ve önce insandır.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı