Gündem Haberleri

  Behçet Oktay'ın mezarında anma töreni

  A:A
  25.02.2011 - 13:43 | Son Güncelleme:

  Evine dönerken otomobilinde beylik tabancasıyla intihar ettiği ileri sürülen Eski Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay, ölümümün 2. yılında mezarı başında anıldı.

  Oktay'ın Hekimhan'da yaşayan ailesinin düzenlediği anma töreni ilçe merkezindeki Taşhan önünde başladı.

  Behçet Oktay'ın fotoğrafı ve dev bir bayrak taşıyan yakınları “Behçet Oktay Caddesi” boyunca yürüyerek ilçe mezarlığına geldi.

  Oktay'ın mezarına karanfiller bırakan yakınları ve mesai arkadaşları dua okudu.

  Behçet Oktay'ın ağabeyi Nezih Oktay, kardeşinin mezarı başında yaptığı konuşmada, Oktay'ın “karanlık güçler tarafından öldürülen bir kahraman olduğunu” söyledi.

  Kardeşinin Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü için canını verdiğini anlatan Oktay şöyle konuştu:
  “Behçet Oktay'ın aramızdan ayrılışının 2. yıl dönümü nedeniyle burada toplanmış bulunuyoruz. Oktay, karanlık güçlerce öldürülmüş bir kahramandır. Türkiye değerli bir evladını kaybetmiştir. Vatanı ve bayrağı uğruna şehit düşmüştür. Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü için canını vermiştir. Hepimiz çok iyi biliyorduk ki, o hiçbir zaman görevden ve sorumluluktan kaçmazdı. özellikle de ülkenin bölünmez bütünlüğünün böylesi zorda kaldığı bir dönemde, en riskli görevleri bile almaktan çekinmezdi. 2 yıldır sürdürdüğümüz. Hukuki mücadelemiz sonucu açılan dava dosyası ile Behçet Oktay'ın ölümüne intihar diyenlere ve buna inananlara en güzel cevabı vermiş olduk. Suçlular tek tek ortaya çıkarılıp hak ettikleri cezayı alana kadar canımız pahasına mücadele edeceğimize senin huzurunda ant içeriz.”

  Oktay'ın anma törenine ailesinin yanı sıra çevre illerden gelen özel harekat polisleri de katıldı.

  Diyarbakır Özel Harekat Şube Müdürlüğü tarafından çelenk gönderildiği görüldü.

  Mezarlıktaki anma töreninin ardından Oktay, için okutulan mevlit törenine geçildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı