GeriGündem Beğenmeyip parkeleri söktürmüş
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beğenmeyip parkeleri söktürmüş

Genelkurmay Askeri Mahkemesi’ndeki, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın Gölbaşı’ndaki inşaat ihalesinde yolsuzluk davasında, ithal ve lüks malzemeleri onaylayıp kamu zararına yol açmak, rüşvet almakla suçlanan emekli mühendis Albay Recep Yılmaz, mahkemede ilginç bir savunma yaptı.

Yılmaz savunmasında ad vermeden, ancak dönemin ‘Genelkurmay Başkanı’ ifadesi ile Hüseyin Kıvrıkoğlu ve eşi Olcay Kıvrıkoğlu’nu kastederek, emekliliklerinde oturacakları, Fenerbahçe’deki korumalı konutta kullanılan malzemeleri, önceden kendileri seçmelerine rağmen ‘Hanımefendi’nin beğenmemesi üzerine’ söktürdüklerini söyledi. Yılmaz, ifadesinde şöyle dedi:

6 KONUT DEĞİŞTİ

‘Fenerbahçe’deki korumalı konut projesinin
(Genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanlarının korumalı konutları) ihtiyaç programı aşamasında projelendirme ve mahal imalatlarında kullanılması tasarlanan malzeme, cins ve evsafına yönelik malzeme seçimi amacıyla zamanın Genelkurmay Başkanı ve eşlerine arzlarda bulunulmasına, öngörülen malzeme minibüslere (üç minibüs) yüklenerek, köşke taşınmak suretiyle takdim edilmesine, konutun da bu projedeki malzemelerle imal edilmesine rağmen Sayın Hanımefendi tarafından beğenilmemiş ve 6 daireli konutun iç mahalleri hiç kullanılmadan yıkılıp yeniden yapılmıştır.’

TANSİYONUNU YÜKSELTMİŞ

Sanık avukatları gazetecilere Olcay Hanım’ın tansiyon hastası olması nedeniyle diyagonal döşenen parkeleri ‘Tansiyonum çıktı’ diyerek, söktürüp düz döşettiği bilgisine ulaştıklarını söylediler. Sanık albay Yılmaz da duruşma arasında, inşaatın 2000’de başlanıp 2002’de bitirildiğini, konutun hiç kullanılmadan bütün iç mahallerinin yıkılıp yapıldığını belirtti. Yılmaz, yargılandığı Özel Kuvvetler Komutanlığı inşaatının bütün aşamalarında emir-komuta zinciri içinde, Genelkurmay’ın direktif ve emirlerine göre hareket ettiğini ifade etti. Yılmaz, rüşvet iddialarını da ‘o yapıda bir insan olmadığını’ belirterek reddetti.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle