GeriGündem Bedia Müvahhit, Özge Borak’ın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bedia Müvahhit, Özge Borak’ın

Bedia Müvahhit, Özge Borak’ın
refid:20551933 ilişkili resim dosyası

Mustafa Kemal Atatürk’ün, Temmuz 1923’te Türk Kadını sahneye çıkmalıdır. Bu, sahne için elzemdir’ diyerek İzmir’de sahneye çıkardığı ilk kadın oyuncu olan Bedia Müvahhit anısına 18'incisi düzenlenen törende ödül Özge Borak’ın oldu.

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde yapılan, oyuncu Bennu Yıldırımlar’ın sunduğu törende, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Türk Kadınlar Birliği İstanbul Şubesi'nin birlikte düzenlediği ‘18. Bedia Muvahhit Ödülü’, Şehir Tiyatrosu oyuncusu Özge Borak'a verildi.

Geceye eşi Ata Demirer’le gelen, ödülünü Türk Kadınlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Selma Durak’tan alan Borak, bu ödülün kendisini çok heyecanlandırdığını ve onurlandırdığını söyleyerek, küçük yaşlarda başladığı tiyatroyla ilgili birkaç anısını paylaşarak törende bulunan izleyicileri gülümsetti.

 

Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Hilmi Zafer Şahin, Selma Durak, Mücap Ofluoğlu, Candan Sabuncu, Selin İşcan ve Nevin Köksal Yatman'ın da katıldığı gece; Anais Martin ve Begüm Günceler'in dinletisiyle renklendi.

Bedia Müvahhit, Özge Borak’ın

 

                                                                                             

 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle