Gündem Haberleri

  Beckham Rıdvan davasında sürpriz

  Hande ZEYREK/İSTANBUL
  31.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizde tekne çarpması sonucu yaşamını yitiren "Beckham Rıdvan" lakaplı gencin ailesinin reddi hákim isteği reddedildi. Ancak mahkeme heyeti, tarafsız olamayacaklarını söyleyerek davadan çekildi.

  BÜYÜKÇEKMECE’de 26 Haziran 2006 tarihinde denizde yüzerken Erhan Öktem’in kullandığı teknenin pervanesi bacağını koparınca, kaldırıldığı hastanede 28 gün yaşam mücadelesi verdikten sonra hayatını kaybeden Rıdvan Beder’in davasında, anne ve babası mahkeme heyetini Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na dilekçe göndererek şikáyet etti. Aile ayrıca duruşmada reddi hákim talebinde bulundu. Mahkeme, reddetme koşullarının oluşmadığı gerekçesiyle ret talebini kabul etmedi. Ancak, Beder Ailesi’nin kendilerini Hákimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na şikáyet etmesi nedeniyle tarafsız olamayacaklarını belirterek davadan çekildi.

  İşte ailenin ret gerekçesi

  Tek çocuklarını yitiren Güzin ve Hasan Beder çifti, davaya bakan mahkemeyi reddetme nedenlerini şöyle sıraladı: "Sanık gerekli yetki belgesi olmadığı halde tekneyi kullanmıştır. Kazaya neden olan Erhan Öktem’in 2.61 promil alkollü olması, en az olası kasıt ile Rıdvan Beder’in ölümüne sebebiyet verdiği halde tutuklanmaması başlı başına bir ihmal ve skandaldır. Biz Öktem’i dışarıda gördüğümüzde evladımızı kaybetmenin acısı ile üzerinden arabayla geçsek ve sanığın ölümüne sebebiyet versek bu durumdan suçlu olur muyuz? Yargılamayı yapan mahkeme görevini tam olarak ifa edememiştir."

  Ailenin tek çocuğuydu

  28 gün yaşam mücadelesi verdikten sonra yaşamını yitiren "Becham Rıdvan" lakaplı Rıdvan Beder 17 yaşındaydı. Tek çocuklarını yitiren Güzin ve Hasan Beder çifti (yanda), sanığın tutuklanmaması nedeniyle, Hákimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na başvurup reddi hákim talebinde bulunmuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı