Gündem Haberleri

  Bebeklerini öldüren çifte müebbet hapis

  A.A
  20.01.2011 - 16:01 | Son Güncelleme:

  Konya'da yasak ilişki sonucu dünyaya gelen bebeklerini boğarak öldürdüğü öne sürülen evli erkek ile sevgilisine müebbet hapis cezası verildi.

  Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına, tutuklu sanıklar Hacer Karaca (24), “suçu bildiği halde görevlilere bildirmemekten” tutuksuz yargılanan annesi Hayriye Karaca (53) ve Hacer Karaca'nın yasak ilişki yaşadığı evli sevgilisi Zekeriya Korkmaz (40) ile sanıkların avukatları katıldı.

  Duruşmanın 6. celsesinde, mahkeme başkanı duruşmanın bittiğini bildirdi.

  Son sözü sorulan sanıklardan Zekeriya Korkmaz, pişman olduğunu, Hacer Karaca ise “vicdanen çok rahatım, bana en büyük cezayı Zekeriya verdi” dedi.

  Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan sanıklar Zekeriya Korkmaz ile Hacer Karaca'nın iyi hallerini dikkate alan mahkeme heyeti, cezayı müebbet hapis cezasına çevirdi. Hayriye Karaca'ya ise “suçu bildiği halde görevlilere bildirmemekten” 7 ay 15 gün hapis cezası
  verildi.

  Konya'da, 4 çocuk babası evli Zekeriya Korkmaz'ın, tarlasında işçi olarak çalışan Hacer Karaca ile yasak ilişkisi sonucu 13 Ekim 2009 tarihinde dünyaya gelen bebeği, olayın duyulmaması için doğduğu gün boğarak öldürdüğü iddia edilmişti. Olay, Karaca'nın kan uyuşmazlığı olan bebeğini kontrol için verilen tarihte doğum yaptığı hastaneye götürmemesi üzerine sağlık görevlilerinin bebeği görmeleri konusundaki yoğun ısrarı sonucu ortaya çıkmıştı.

  Zanlılar, 17 Şubatta çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı