GeriGündem Bebeklerin karıştığı 12 yıl sonra anlaşıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bebeklerin karıştığı 12 yıl sonra anlaşıldı

Bebeklerin karıştığı 12 yıl sonra anlaşıldı
refid:18953428 ilişkili resim dosyası

Rusya'nın Kopeisk kentinde iki aile, 12 yıl önce yanlış bebekleri verdikleri gerekçesiyle kentteki hastaneye dava açtı. Irina kendisini yetiştiren aileden ayrılmak istemiyor.

Bebeklerin karıştığı 12 yıl sonra anlaşıldı

 

Karışıklık, annelerden birinin eski kocasının 'kızım hiç bana benzemiyor' diyerek, nafaka ödemesini kesmesiyle anlaşıldı.

 

Daha sonra yapılan DNA testleri çocuğun çiftin olmadığını ortaya koydu.

Polis biyolojik anne-babanın izini sürdü ve bu çiftin de aslında diğer ailenin çocuğunu büyüttükleri anlaşıldı.

 

Her iki kız çocuğu da kendilerini yetiştiren ailelerden ayrılmak istemiyor.Ural Dağlarındaki kentte yaşayan aileler yaklaşık 160 bin dolarlık tazminat davası açtı. Ancak, olayın üzerinden uzun bir süre geçtiği için, belirli bir hastane çalışanı aleyhinde ceza davası açılamıyor.

 

Yulia Belyaeva bu yılbaşında eşinden boşandı. Ancak eski kocası nafaka ödemesi yapmayı reddetti. Çünkü kızları Irina'nın gerçek babası olduğuna inanmıyordu.

/images/100/0x0/55ea5bb6f018fbb8f87abc51

 

'Bu çocuk bana benzemiyor'

Belyeava da eski eşini mahkemeye verdi. Yargıç DNA testi yapılmasını istedi ve bu testler şaşırtıcı bir gerçeği ortaya koydu.

 

Yulia benimle yaptığı telefon görüşmesinde, 'İki DNA testi yaptık. Her iki test de ne benim, ne de eski kocamın Irina'nın biyolojik anne-babası olmadığımızı gösteriyordu. Yargıç inanamadı. Bize bu tür durumları sadece televizyonda gördüğünü ve ne tavsiye edeceğini bilmediğini söyledi' dedi.

 

Balyaeva, Irina'yı doğurduğu 1998 Aralık'ındaki o günü düşündü.

 

Anya da kendisini yetiştiren aileden ayrılmak istemiyor. Doğum servisinde bir başka kadının daha olduğunu hatırladı ve korkunç bir karışıklık olduğunu fark etti. 12 yıl önce bebeklere yanlış isimlikler takılmış ve yanlış anne babalara verilmişti.

 

Balyaeva, 'DNA sonuçlarının bir fotokopisini aldım ve savcılığa gittim. Hastanede yanlış bebek verildiği gerekçesiyle resmi bir şikayette bulundum' dedi.

 

Daha sonra polis, diğer anneyi aradı ve aynı şehrin bir başka köşesinde buldu.

Balyaeva, 'Doğruydu. Kızları Anya sarışındı ve aynı bana ve eski eşime benziyor. Kızımız ise daha koyu tenli ve siyah saçlıydı. Diğer babaya benziyordu. Diğer baba Tacikti, o da aynı babaya benziyordu" dedi.

 

Balyaeva, Irina'nın hep siyah saçlı ve gözlü eski kayın vadilesine benzediğini düşündüğünü söylüyor. Irina'nın gerçek kızı olmadığını hiç düşünmediğini belirtiyor.

 

Tabi bu olan biten, çocuklar için de büyük bir şok oldu ve her iki çocuk da kendilerini yetiştiren ailelerle kalmak istiyor.

 Yorumları Göster
Yorumları Gizle