Gündem Haberleri

  Bebek ortada yok

  Mesut IŞIK/GEBZE (Kocaeli), (DHA)
  08.12.2009 - 08:06 | Son Güncelleme:

  Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde boşandığı eski eşinden hamile kalan ve gizlice doğum yaptıktan sonra bebeğini gömdüğü iddia edilen H.D. adlı kadın gözaltına alındı. Ancak bebeğin ölüsü de dirisi de bulunamadı.

  24 yaşındaki H. D. ve E.A., 2000 yılında evlendi. Çiftin 4 ve 7 yaşlarında iki kız çocuğu oldu. Genç çift, şiddetli geçimsizlik nedeniyle geçtiğimiz Mart ayında boşandı. H.D. boşandığı eşiyle ailesinden gizli olarak görüşmeye devam etti ve hamile kaldı. Karnı büyüyen H.D., hamileliğini herkesten gizledi ve 7'nci ayında bebeğini evinin banyosunda dünyaya getirdi.

  Kanaması durmayınca annesi tarafından hastaneye götürülen H.D.'yi muayene eden doktor, doğum yaptığını belirleyince durumundan şüphelenip polise bildirdi. Şüpheli ifadeler üzerine H.D. ile annesi, tedavileri tamamlandıktan sonra gözaltına alındı. İlk ifadesinde ayrıldığı eşinden dünyaya bir bebek getirdiğini ve mezarlığa gömdüğünü söylediği öğrenildi.

  H.D. ifadesi alındıktan sonra sağlık kontrolu için hastaneye götürülürken, polis boşandığı eşi E.A.'yı bulmak için aramaya başladı. Bir süre sonra da savcı gözetiminde bebeğin gömüldüğü mezarlığın açılması kararlaştırıldı. Polis ekipleri ile mezarlığa giden H.D., burada çelişkili ifadeler verince bebeğin mezarlığa gömülmediği ortaya çıktı. Kadının doğurduğu bebeği ne yaptığı anlaşılamadı. Genç kadının ve annesinin polisteki ifadeleri sürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı