Gündem Haberleri

  Bebek katillerine 163 yıl

  Hürriyet Haber
  08.04.2004 - 12:57 | Son Güncelleme:

  Siverek'te, üç günlük bebeği öldürüp gömdükleri iddiasıyla yargılanan, aralarında bebeğin anne ve babasınında bulunduğu 6 sanığa, toplam 163 yıl 8 ay ağır hapis cezası verildi. Mahkeme heyeti, daha sonra hafifletici sebepleri de göz önünde bulundurarak, toplam cezayı 71 yıl 8 ay 16 gün ağır hapis ve para cezası olarak belirledi.

  Siverek Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu sanıklar bebeğin annesi F.Ç. ve F.Ç'nin kayınbiraderi, aynı zamanda öldürülen bebeğin babası Celal A. ile tutuksuz sanıklar F.Ç'nin eşi Mehmet Ali A, F.Ç'nin annesi İde Ç, Ali ve Celal A'nın annesi Gazal A, Nihat A. ve sanık avukatları hazır bulundu.
    
  F.Ç'nin ilk ifadesinde, kendisine komşuları olan Nihat A'nın tecavüz ettiğini iddia ettiği, ancak, bebeğin babasının tespiti amacıyla DNA testi yaptırıldığı ve test sonucunda babanın Celal A. olduğunun tespit edildiği belirtildi.
    
  Mahkeme, sanıklara toplam 163 yıl 8 ay hapis cezası verdi, daha sonra hafifletici sebepler de göz önünde bulundurularak, ceza 71 yıl 8ay 16 güne indirildi.
    
  Duruşmada, bebeğin annesi F.Ç. 11 yıl 8 ay ağır hapis cezası, imamnikahıyla birlikte yaşadığı Ali A. 11 yıl 1 ay 10 gün ağır hapis ve 2 milyar 761 milyon 666 bin lira ağır para cezası, öldürülen bebeğin babası olduğu tespit edilen Celal A. 30 yıl ağır hapis cezası, Ali ve Celal A'nın annesi Gazal A. 16 yıl 8 ay ağır hapis ve 1 milyar 5 milyon 459 bin lira ağır para cezası, F.Ç'nin annesi İde Ç. 2 milyar 161 milyon 219 bin lira ağır para cezası, Nihat A. 2 yıl 3 ay 6 gün ağır hapis cezasına çarptırıldı.  F.Ç.'nin avukatı Resul Aydın, mahkeme sonrasında yaptığı açıklamada, karara itirazda bulunacaklarını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı