Gündem Haberleri

  Bebeğini öldüren anneye müebbet hapis

  A.A
  17.10.2008 - 18:05 | Son Güncelleme:

  Fatih'te, evlilik dışı ilişkiden doğan 10 günlük bebeğini öldürmekten yargılanan anne, müebbet hapse çarptırıldı.

  Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Pelin Sözel (18), Hilal Kuşçu (18) ve yaşı 18'den küçük olan S.A getirildi.

  Duruşmada son savunmasını yapan Pelin Sözel, küçük yaşta anne-babasından ayrıldığını, uyuşturucu kullanmaya başladığını ve bebeğini kasten öldürmediğini ifade ederek, “Arkadaşlarım Hilal Kuşçu ve S.A, doğum yaptığım esnada bana sadece yardımcı olmuşlardır. Bebeğin öldürülmesi olayıyla hiçbir ilgileri yoktur” dedi.

  S.A. da olaya katılmadığını, bebeğin hayır kurumlarına teslim edilmesi için yardımcı olmaya çalıştığını ifade ederek, beraatını istedi.

  Hilal Kuşçu da suçlamaları kabul etmedi.

  Anne Pelin Sözel'i “yasak ilişkiden doğan çocuğunu kasten öldürdüğü” için önce ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptıran mahkeme heyeti, daha sonra sanığın cezasını, olaydan pişmanlık duyması ve duruşmadaki iyi hali nedeniyle müebbet hapse çevirdi.

  Mahkeme heyeti, “çocuğun öldürülmesi olayına yardım etmekle” suçlanan diğer sanıklardan Hilal Kuşçu ve S.A'ya da önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

  Bu sanıkların cezalarında çeşitli nedenlerle indirim yapan mahkeme heyeti, sonuç olarak Kuşçu'ya 12 yıl 6 ay, S.A'ya da 8 yıl 4 ay hapis cezası verilmesini hükme bağladı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı