Gündem Haberleri

  Bebeğini cep telefonundan görebildi

  A.A
  17.12.2009 - 15:21 | Son Güncelleme:

  Adana'da, ilk çocuğunu kucağına almaya hazırlanırken, yüksek ateş şikayetleriyle kaldırıldığı hastanede, bebeğini dünyaya getirdikten 12 gün sonra, 28 Kasımda ölen kadının eşi, doktor ve hastanenin ihmali olduğu iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

  Bebeğini göremeden ölen 37 yaşındaki Merin Berkem'in, 2,5 yıllık eşi Tanju Berkem, Cumhuriyet Savcılığına, eşinin sürekli doktoru Eray M. ve özel hastane hakkında suç duyurusunun ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin dünyaya getirdiği erkek bebeği, cep telefonuyla çektiği fotoğrafından, yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı verirken görebildiğini söyledi.

  Tanju Berkem'in iddiasına göre, Merin Berkem, ilk çocuğunu kucağına almaya sayılı günler kala, 9 Kasımda, yüksek ateş şikayetleriyle aniden fenalaşınca özel bir hastaneye kaldırıldı. Rutin sağlık kontrollerini yapan doktoru Eray M, genç kadını muayene ettikten sonra ateşin devam etmesi halinde hastaneye gelmesini isteyerek, evine gönderdi.
  Durumu ağırlaşan Merin Berkem, 2 gün sonra tekrar doktorunun çalıştığı özel hastaneye kaldırıldı. Yüksek ateş şikayetleriyle tedavi altına alınan Berkem sağlık durumunun her geçen gün kötüleşmesi üzerine 16 Kasımda Başkent Üniversitesi Seyhan Hastanesine sevk edildi. Ciğerlerinin giderek kötü hal aldığını belirten doktorlar, sezeryanla doğumu gerçekleştirdi.

  Durumu ağırlaşınca Yüreğir Başkent Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesine kaldırılan genç kadın, 28 Kasımda domuz gribi teşhisiyle hayatını kaybetti.

  Tanju Berkem, yaptığı açıklamada, eşinin ölümünden, hastalığı için doğru teşhis koyamayan doktoru ve ilk kaldırıldığı özel hastanenin sorumlu olduğunu iddia etti.

  Doktorların sürekli eşinin sağlık durumunun iyiye gittiğini belirtirken, gözle görülür bir kötüleşme hissettiklerini ifade eden Berkem, şöyle devam etti:
  “Soruyoruz neyi var diye, (tedaviyi uyguluyoruz) diyorlar. Geliyorlar, ilgileniyorlar. Ama hep iyi dediler. Son 3 gün nefes alamaz duruma geldi artık. Yemek yiyemiyordu, bol bol sıvı alsın diyorlardı. Bize hiç kötü bir şey söylemediler.
  Başkent Üniversitesi Seyhan Hastanesine sevk edildiğinde eşimin dudaklarının ve tırnaklarının morardığını gördüm. Orada çocuğu alacaklarını söylediler. Ciğerlerin ikisininde kapalı olduğunu belirttiler. Bir gün önce ise diğer hastanede bize ciğerleri tertemiz, buharla rahat nefes almasını sağlıyoruz demişlerdi.”

  Eray M. ve özel hastanenin ihmali yüzünden eşini kurtarma şanslarını yitirdiklerini iddia eden Berkem, “Çocuk gelişimini tamamlamış, 3.5 kiloydu. Orada anında çocuğu alsalar, bu hastalığın tedavisine başlasalardı, karım kurtulacaktı. Çünkü yürüyerek girdik hastaneye. Cesedini verdiler bize” dedi.

  Bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Tanju Berkem, İl Sağlık Müdürlüğüne şikayette bulunduklarını kaydetti.

  Bu arada, yetkililer, genç kadının domuz gribi teşhisinden öldüğüne dair raporun İl Sağlık Müdürlüğünde olduğunu bildirdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı