Gündem Haberleri

  Bebeğe kötü muamele iddiası

  A.A
  13.05.2011 - 21:17 | Son Güncelleme:

  İzmir'de 3 aylık bebeklerini hastaneye götüren çift, doktorun bebeğin vücudundaki morlukların “kötü muameleden kaynaklanmış olabileceği” yönünde rapor vermesi üzerine gözaltına alındı.İfadelerinde kötü muamelenin söz konusu olmadığını, bebeklerini canlarından çok sevdiklerini belirten çift, savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

  Altındağ'da oturan T.G. ve Ö.G, rahatsızlanan 3 aylık bebeklerini Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Servisi'ne götürdü. Tedavi altına alınan bebeğe bakan doktor, vücudundaki morlukların “kötü muameleden kaynaklanmış olabileceği” ihtimalini değerlendirerek bu yönde rapor düzenledi ve durumu polise bildirdi.

  Rapor üzerine Altındağ Karakolu'na götürülen T.G. ve Ö.G'nin, bebeklerini çok sevdiklerini ve kötü muamelenin söz konusu olmadığını söyledikleri öğrenildi. Çocuklarının vücudunda sık sık morluk oluştuğunu ve bu nedenle birçok defa hastaneye gitmelerine rağmen nedeninin belirlenemediğini belirten baba T.G, “Eve döndüğümde eşim, bebeğimizin rahatsızlandığını söyledi birlikte hastaneye geldik. Eşim kızımıza çok düşkün, kötü davranışının olması mümkün değil. Bebeğimizi canımızdan çok seviyoruz. Kim 3 aylık bebeğe kötü davranır ki? Olay tamamen yanlış bir değerlendirme” dedi.

  İfadelerine başvurulan T.G. ve Ö.G, nöbetçi savcının talimatıyla polis merkezinden serbest bırakıldı.Bebeğin tedavisinin, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sürdüğü bildirildi.Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı