Gündem Haberleri

  BDP'li Kaplan'dan TBMM kapısında oturma eylemi

  Fevzi KIZILKOYUN/ANKARA, (DHA)
  25.02.2011 - 16:41 | Son Güncelleme:

  BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, ziyaretçilerinin meclise girişine izin vermeyen polis ekipleriyle tartışıp, meclis önünde oturma eylemi yaptı.

  EYLEMDEN FOTOĞRAFLAR

  Bir grup BDP’li Ostim ve İvedik Sanayi Bölgesi’nde meydana gelen patlamalar ilgili sorumluların ortaya çıkarılması için Meclis Dikmen Kapısı önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan da basın açıklamasına destek verdi. Açıklamanın ardından milletvekili Kaplan, eylem yapan gruptan 3 kişilik heyetle Meclis’e girmek istedi, ancak polis buna izin vermedi. Bunun üzerine BDP Milletvekili Kaplan, Meclis’in Dikmen kapısındaki ’Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ yazısının önünde tek kişilik oturma eylemi yaptı. Ardından da Kaplan, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’i arayarak, polisleri şikayet etti.

  ŞAHİN TALİMAT VERDİ

  Kaplan M. Ali Şahin’e, "Ben milletvekiliyim. İstediğim kişiyle içeri girerim. Yapılan bu uygulama yasal değil. Polis barikat kurdu. Bizi içeri almayacaklarmış" dedi. Yapılan telefon görüşmesinin ardından Meclis Başkanı Şahin, kapıda görevli polislere, ’içeri alın’ talimatı verdi. Bunun üzerine BDP’li Kaplan, oturma eylemine son verdi. Kaplan, daha sonra 3 kişilik heyetle birlikte içeriye girdi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı