Gündem Haberleri

  BDP'li Demirtaş'ın sözlerine inceleme

  Ferit ASLAN / DİYARBAKIR, (DHA)
  13.09.2012 - 14:41 | Son Güncelleme:

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ndeki PKK saldırısıyla ilgili 400 kilometrelik bir alanın PKK denetiminde olduğu yönündeki açıklamalarına Diyarbkarı Başsavcı Vekilliği tarafından inceleme başlatıldı.

  Diyarbakır terörle mücadele ile görevli Başsavcı Vekilliği, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde yaşananlarla ilgili açıklamalarına inceleme başlattı. Demirtaş’ın basın yayın kuruluşlarındaki açıklamaları ile emniyetten görüntü kaydını isteyen savcılık, incelemeden sonra suç unsuru bulursa soruşturma açacak ve ardından Demirtaş ile ilgili fezleke hazırlayacak. Daha önce de hakkında özel yetkili savcılık ve mahkemelerce soruşturmalar ve dava açılan Demirtaş hakkında yeni TMK savcılığınca ilk kez inceleme başlatılmış oldu.

  DEMİRTAŞ NE DEMİŞTİ?

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ndeki operasyonlar ve PKK’nın saldırıları konusuna değinirken yaklaşık 1.5 aydan bu yana 400 kilometrelik Şemdinli ve Çukurca arasındaki bölgenin karadan PKK’nın denetiminde olduğunu öne sürmüş ve ordunun sadece havadan karakollara lojistik destek sağladığını iddia etmişti.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı