GeriGündem BDP'den 'kayıp öğretmen' sorusu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

BDP'den 'kayıp öğretmen' sorusu

BDP Gup Başkanvekili Bengi Yıldız, Eskişehir'de 43 gündür kayıp öğretmeni arama çalışmalarının yetersiz kaldığını savunarak, “İçişleri Bakanlığını ve savcıları göreve çağırıyoruz” dedi.

Yıldız, düzenlediği basın toplantısında, Eskişehir Mihalgazi ilçesine ilköğretim okuluna öğretmen olan Eğitim-Sen üyesi Mehmet Ali Örkmez'den, 15 Marttan bu yana haber alınamadığını söyledi.

Olayla ilgili gerek partisinin, gerekse KESK'in İçişleri Bakanlığı nezdinde yaptığı girişimlere rağmen kayıp öğretmenin bulunması için yürütülen arama çalışmalarının yetersiz kaldığını savunan Yıldız, “Kayıp öğretmenin ölü ya da diri olarak bulunamamasının sorumluluğu İçişleri Bakanlığındadır. 43 gündür bir öğretmenden haber alınamıyor, hiçbir ipucuna ulaşılamıyorsa, akıllara başka sorular da gelmektedir” diye konuştu.

Siirt'te büyük bir aşiretin mensubu olan Örkmez'in ailesinin ciddi kuşkular ve kaygılar içinde olduğunu, ailenin Eskişehir'de beklediğini dile getiren Yıldız, şunları söyledi:
“Buradan İçişleri Bakanlığını ve savcıları göreve çağırıyoruz. Sakarya Nehrinin geçtiği Eskişehir, Bilecik ve Sakarya il sınırları içerisinde (yaklaşık 100 km) ayrıntılı bir arama yapılması gerekmektedir.

Örkmez'in kaybolmadığı, kaybettiriliği yönüne ciddi kuşkular vardır. Mülki İdare Amirleri, güvenlik görevleri ve soruşturmayı bugüne kadar yürüten Cumhuriyet Savcılarının, bu kuşkuları giderecek bir çalışma yürütmesi ve olayı bir an önce aydınlatması gerekmektedir.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle