Gündem Haberleri

  BDP ilçe binasına taşlı saldırı

  Taylan YILDIRIM / İZMİR, (DHA)
  01.02.2011 - 15:12 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Balçova İlçesi’nde alkollü olduğu bildirilen İ.Y., BDP İlçe binasına taş atınca gözaltına alındı. Binanın camının ve tabelasının zarar gördüğü olay sonrasında, partililer basın açıklamasıyla, yapılanı kınadı.

  Dün saat 23.30 sıralarında, BDP Balçova İlçe Başkanlığı binasına taş atıldı. Girişteki kapı camı ile parti tabelası, atılan taşlardan zarar gördü. Olayın ardından harekete geçen polis ekipleri, görgü tanıklarının verdiği bilgiler doğrultusunda, oto tamircisi olan İ.Y.’yi gözaltına aldı. Alkollü olduğu bildirilen ve bina yakınlarındaki kardeşinin işyerine ziyaret amaçlı giden İ.Y.’nin ifadesinde, olayı hatırlamadığını söylediği öğrenildi. İ.Y., işlemlerin ardından adliyeye sevkedildi.

  PARTİDEN AÇIKLAMA GELDİ

  Olaya tepki gösteren partililerle bugün öğlende ilçe binası önünde toplanarak, basın açıklaması yaptı. BDP İl Başkanı Mukaddes Kubilay, şovenist bir saldırıya maruz kaldıklarını iddia ederek, "Bu saldırı ilk değildir daha önce de Ahmet Türk’ün İzmir’e ziyareti sırasında benzer bir saldırıya uğradık. Bunlar bizi yıldırmayacak. Daha çok mücadele edeceğiz. Bizi püskürtmek isteyenler gün gelecek kendileri püskürecek, saldırılarının altında kalacak. Daha çok direneceğiz. Saldırıyı yapanların da cezalandırılmasını bekliyoruz" dedi.

  BDP yöneticisi Hayri Ateş ise, olayın münferit olmadığını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın partilerini hedef olan konuşmalarının ardından çeşitli yerlerdeki binalarına saldırıların yapıldığını öne sürdü. Bu saldırının sorumlusunun da AK Parti olduğunu iddia etti.

  Açıklama sırasında parti binasının üst katındaki dairenin balkonuna asılan Türk bayrağı da dikkat çekti. Partililer basın açıklamasının ardından dağıldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı