Gündem Haberleri

  BDP’den Erdoğan’a ‘One minute’

  ANKARA
  19.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Anayasa paketindeki tavrı nedeniyle BDP’yi CHP ve MHP ile ruh üçüzü olmakla suçlayan Başbakan Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi.

  Dün BDP grup toplantısındaki konuşmasında Erdoğan’dan operasyonları durdurmasını isteyen Demirtaş şunları söyledi: “Başbakan isterse bir açıklamayla çatışmaları, sonsuza dek durdurabilir. Çıkıp ‘Kürt sorununun çatışmayla çözülmeyeceğine inanıyorum, biz bunu diyalogla bitirebiliriz’ demesi bile çatışmaları bitirmeye yeter. Halen bizi CHP ve MHP ile ruh üçüzü olmakla, Ergenekon’a hizmet etmekle suçlayabilmektedir. Bu şekilde Ali Cengiz oyunuyla BDP’nin politikasını Ergenekon çizgisinde göstermek kimsenin haddi değildir. Başbakan, kapatma davası açılan AKP’yi statükoyla, Ergenekon’la uzlaşarak nasıl kurtardı? One minute Sayın Başbakan, o kadar değil. Sizin siyasi geleneğinizde JİTEM, statüko ve ittihatçılarla ilişkileriniz bu Ergenekon soruşturmasında ortaya çıkmamış olabilir. Ama siz de hep iktidarda kalacak değilsiniz. Bize dil uzatmadan önce dönüp kendinize bakın.”

  İran’a idam tepkisi

  İran’da PJAK davasında ölüm cezasına çarptırılan beş Kürt mahkumun idam edilmesi, BDP’nin girişimiyle TBMM’ye taşındı. BDP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal dün Türkiye-İran Parlamentolararası Dostluk Grubu’ndan istifa etti. BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da grup konuşmasında İran’dan “İran idam cumhuriyeti” diye söz etti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı