Gündem Haberleri

  BBP'ye ses bombalı saldırı

  Kubilay AYDIN/İSTANBUL,(DHA)
  20.01.2011 - 09:09 | Son Güncelleme:

  BEYOĞLU’nda Büyük Birlik Partisi (BBP) mahalle temsilciliği önüne bırakılan ses bombası büyük bir gürültüyle patladı. Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan, olayın provokasyon olduğunu söyledi.

  Beyoğlu Piri Paşa Mahallesi Yıldırım Aralığı Sokak’ta bulunan BBP Hasköy Mahalle Temsilciliği önüne, saat 23.30 sıralarında kimliği belirsiz kişilerce bırakılan ses bombası büyük bir gürültü ile patladı. Çevrede korku yaratan patlama sonrası bölgeye çok sayıda polis ekibi kaydırıldı. Alınan güvenlik önleminin ardından Olay Yeri İnceleme ekipleri ve Bomba İmha Ekipleri çevrede inceleme yaparak saldırganların izini aradı.

  BU PROVOKASYONA GELMEYECEĞİZ

  Bir toplantı çıkışında saldırıyı haber alan BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan, olay yerine gelerek polisten bilgi aldı. Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Karacan, "Ülkedeki gelişmelerde en hızlı refleksi gösteren teşkilat biziz. Ama bunu biz hep demokratik zemin üzerinde yaptık. Siyasi üslupla nezaketle yapıyoruz. Bizim bu genç ve dinamik yapımızı bir şekilde bu işin içine çekmeye çalışıyorlar. Kesinlikle provokasyon. Rahmetli liderimizin bize defalarca nasihatleri var. Kesinlikle bu provokasyona gelmeyeceğiz" diye konuştu. Tek tesellinin ölü ve yaralı olmadığının altını çizen Karacan, "Genel merkezimiz tarafından birkaç gün önce bize bu tür saldırıların olabileceğine ilişkin istihbari bilgi geçilmişti. İki gün önce Diyarbakır’daki il başkanlığımıza bir saldırı oldu. İstanbul içinde son bir yıl içinde dördüncü saldırı oldu. Önceki olaylardan sonra arkadaşlarımızı güvenlik önlemlerine dikkat edilmesi hususunda uyarmıştık. Bizi belli ki bir yerlerin içine çekmeye çalışıyorlar. Her zaman olduğu gibi sağduyu ve soğukkanlılığımızı koruyacağız. Hiçbir zaman toplumu kaotik bir ortama sokacak davranışın içinde olmayacağız " dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı