Gündem Haberleri

  BBP'lilerden TV dizisine protesto

  Sefa KIDIK/İSTANBUL, (DHA)
  06.01.2011 - 09:44 | Son Güncelleme:

  BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) İstanbul İl Teşkilatı’ndan bir grup, Abdülhamit dönemini anlatan "Sultanın Sırrı" filmini izlemek için gittikleri sinema önünde, Kanuni Sultan Süleyman döneminin anlatıldığı "Muhteşem Yüzyıl" dizisini protesto etti.

  BBP İstanbul İl Teşkilatı üyesi bir grup, akşam saatlerinde "Sultanın Sırrı" filmini izlemek için geldikleri Şişli’deki sinema salonu önünde basın açıklaması yaptı. Bir televizyon kanalında yayınlanan ve Kanuni Sultan Süleyman döneminin anlatıldığı "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde, Osmanlı Devleti’nin karalandığının, Kanuni Sultan Süleyman’ın da şehvet düşkünü gösterildiği vurgulanan açıklamada, dizinin yapımcısı ve yayınlanan kanal protesto edildi.

  "Sultan’ın Sırrı’ filminde Abdülhamit’in vizyon sahibi, ileri görüşlü bir insan olduğunu vurgulayan BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan, "Ülkemizde bu tarihimizi karalayan değil, tarihimizin güzelliklerini gören filmler yapılmalı" dedi. Halit Ergenç’in oynadığı "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Kanuni Sultan Süleyman’ın şehvet düşkünü gösterildiğini anlatan Karacan, "Harem bir genelev gibi, Osmanlı padişahı da şehvet düşkünü gösteriliyor. RTÜK’ten bir isteğimiz olacak. Bu tür filmleri izlemeye alsınlar. Gereken neyse yaptırım uygulansın" dedi. Grup yapılan açıklamanın ardından "Sultanın Sırrı" filmini izlemek için sinema salonuna geçti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı